Трохи про студентство в різних країнах світу та у різні епохи


Після свят мізки ще відпочивають і не хочуть налаштовуватися на роботу. Тому до праці ми будем залучати вас поступово – різними цікавими постами та фактами. До речі, слово «студент» («studio») дослівно з латинської мови цей термін перекладається як людина, яка старанно працює і старанно займається. У звичному для нас розумінні цей термін вперше вжив римський поет Овідій, коли прибув до Афін за новими знаннями.

Пропонуємо цікавенькі факти про студентство та навчання у різних країнах світу:

  • У Норвегії вищу освіту можна отримати безкоштовно. До того ж держава надає студенту невелику стипендію. До того ж на час навчання він може взяти кредит на особисті потреби.
  • В ході маркетингового дослідження компанії Everest Poker з’ясувалося, що найбільшу групу гравців в онлайн-покер складають саме студенти. У різних країнах цей показник коливається від 20 до 30% від усього числа любителів покеру по мережі. Навик блефу може стати в нагоді на заліку.
  • Виявляється, саме граф Уваров, який очолював міністерство освіти при Миколі I, зобов’язав студентів конспектувати лекції. Це нововведення дозволило міністрові не тільки підвищити ефективність роботи системи освіти, а й виявити вільнодумців серед викладацького складу навчальних закладів.
  • Студент старіє. Це факт. Принаймні, в Європі люди все пізніше йдуть здобувати освіту. Наприклад, в Швеції середній студентський вік становить вже 25,5 років. А в Росії знаходяться унікуми, які заради відстрочки готові гризти граніт науки з 18 до 27 років.
  • У Єльському університеті існує кумедна традиція. Студенти старших курсів охоче діляться своїми конспектами з молодшими товаришами. За це останні стають боржниками. Втім, ніяких грошей платити не треба. Списавшому конспект обводять очі зеленкою, щоб були схожі на фари, і потім він катає на спині того, кто виручив його конспектом.
  • Японські студенти беруть з собою на іспити шоколадку Kit Kat в якості талісмана. Такий незвичайний вибір обумовлений тим, що вираз «обов’язково переможемо» («kitto katsu» на японському) співзвучно з назвою солодкого продукту.
  • Студенти мастаки на нетривіальні рішення. Іноді – в силу своєї неуважності. Ось, наприклад, математик Джордж Данциг, запізнившись на заняття в університет, прийняв рівняння на дошці за домашнє завдання. Кілька днів йому знадобилося, щоб отримати відповідь. Потім з’ясувалося, що він впорався з двома «нерозв’язних» завданнями за статистикою, які були не по зубах уже сформованим вченим. Данциг просто не знав, що у них немає рішення – і знайшов його за вікенд.
  • У Прінстонському університеті (США) студенти здають письмові іспити за відсутності в аудиторії викладачів. Вся справа в «Кодексі чесності» – урочистої клятви, яку дають першокурсники. Відповідно до неї студент, як порядна людина, зобов’язується не списувати.