“Традиції повертаються”: студенти-філологи представили театралізоване дійство “Андріївські вечорниці – 2024″ у межах проєкту PROMENT


Традиції повертаються… Студенти-першокурсники факультету філології ЧНУ імені Петра Могили, які навчаються за спеціальностями 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) та 035.01 Філологія (Українська мова та література), влаштували вже традиційне справжнє свято Андрія з історичними нотками.

Цей захід провели в рамках проєкту ЄС Еразмус+ № 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

Також дійство українських вечорниць, за традицією, відбувається в межах вивчення дисципліни «Усна народна творчість».

Модератором заходу є кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української філології та міжкультурної комунікації Галина Косарєва, яка розповіла про зародження в 2008 року традиції святкування Андріївських вечорниць у стінах нашого закладу, нагадала, як раніше проводилися такі заходи в стінах університету, зокрема студенти-іноземці відзначали «міжнаціональні вечорниці».

Святкування Андріївських вечорниць в нашому університеті є вже традицією: щороку студенти, які навчаються за спеціальністю «Філологія (українська мова та література» і «Середня освіта (українська мова та література)», презентують театралізоване дійство напередодні Дня Андрія Первозваного, яке є одним із перших свят зимового циклу та символізує зустріч зими.

В оригінальному варіанті таких зустрічей у звичайному українському побуті панував неповторний дух жартів, народних пісень, смачної калити та запальних танців, що й намагалися передати цьогорічні першокурсники до своєї аудиторії.

У підготовці до дійства активно допомагали студентам-тьюті студенти-тьютори третього курсу Уляна Количева та Марія Томашевська.

Із історії:

Вечорниці – це одна з форм осінньо-зимових вечірніх розваг юнаків та дівчат минулих поколінь слов’ян, на яких відбувались усілякі дійства.

2 грудня завжди був найбільш очікуваним днем для молоді. Зазвичай збиралися молоді люди з ближніх сіл, щоб поворожити, потанцювати та скуштувати смачної калити.

Матеріали підготувала завідувачка
Медіацентру Анна Джежар