Студентка 4-го курсу спеціальності «Журналістика» ЧНУ ім. Петра Могили, Єлизавета Безушко, пройшла літні мовні курси в Німеччині за стипендіальною програмою від DAAD. Ліза розповіла про свої враження від поїздки, як їй вдалося отримати стипендію та наскільки корисними та цікавими були навчальні курси.
Розкажіть, будь ласка, детальніше про стипендіальну програму. Як ви дізналися про стипендію і як вдалося її отримати?
Про Німецьку службу академічних обмінів DAAD, яка пропонує стипендії для студентів та науковців, я багато читала та чула чимало позитивних відгуків від знайомих, які вже раніше брали участь у академічному обміні. Але про можливість отримання стипендії на проходження літніх мовних курсів в Німеччині я вперше дізналася на презентації стипендіальних програм DAAD, що в жовтні проходила в нашому університеті. Там я познайомилася з представницею DAAD в Миколаєві та співробітницею ЧНУ ім. Петра Могили Ніною Креер (Nina Kreher). Саме вона давала мені цінні консультації щодо оформлення усіх необхідних документів, радила, що потрібно покращити чи додати у своєму резюме чи мотиваційному листі. Я знала, що для подання документів на отримання стипендії необхідно мати мовний сертифікат, якого в мене не було. Але пані Ніна розповіла, що для літніх курсів достатньо скласти OnSET – онлайн-тестування, що визначає рівень володіння німецькою. На нього необхідно зареєструватися і скласти в нашому університеті. Для отримання стипендії необхідно мати рівень не менше B1. Я вивчала німецьку в гімназії, але в університеті її не вивчаю, жодні курси не відвідую, продовжуючи вивчати її самостійно, тож я дещо хвилювалася, що моїх знань може виявитися недостатньо. Але рівень В1 я підтвердила. Документи необхідно було надіслати в електронному та роздрукованому вигляді до 30 листопада. Результати обіцяли надіслати на початку весни. Тому коли в березні я не отримала довгоочікуваного листа, я дещо втратила надію, хоча пані Ніна заспокоювала мене, що результати ще не оприлюднені. Тож коли на початку квітня мені прийшов цей пам’ятний лист, в якому мене вітали з отриманням стипендії, я була на сьомому небі від щастя.
Чим займались під час навчання та перебування в Ахені? Які ваші враження?
Коли я подавала документи на отримання стипендії DAAD, в мене була можливість обрати безпосередньо курси та місто, де я навчатимусь. Я обрала курс “Intensive German” в місті Ахен, бо перспектива за місяць підвищити рівень володіння німецькою дуже приваблювала. До того ж, я як журналіст провела невеличке розслідування та завчасно почитала про це місто, що сподобалося мені з перших фотографій. Ахен – надзвичайно красиве німецьке місто, що має свій впізнаваний стиль та довгу багату історію, розташоване на кордоні трьох держав :Німеччини, Бельгії та Нідерландів. У рамках курсів на вихідних були передбачені екскурсії в три європейські столиці (Брюссель, Париж та Амстердам), а також подорожі в невеличке казкове німецьке місто Моншау та голландське місто Ваальс, де зокрема й зустрічаються три кордони.
Не буду приховувати, що можливість поєднати навчання з екскурсіями в міста, побачити які я мріяла все життя, не в останню чергу вплинула на моє рішення обрати саме ці курси. Та я жодного разу не пошкодувала про це. Курси дійсно були інтенсивними, багато практичних інтерактивних завдань, спрямованих на розвиток комунікативних навичок, чудові викладачі, які підтримували нас, вигадували цікаві вправи, допомагали та приправляли заняття гострим німецьким гумором. За місяць мені здалося значно підвищити свій рівень володіння німецькою, успішно скласти підсумковий екзамен та підтвердити рівень B2. 2!
Я закохалася в Ахен і в свій маршрут, яким вранці прямувала до будівлі Spraachen Aкademie, і у вражаючий своєю архітектурою Ахенський собор,в якому впродовж вже майже 13 століть його існування коронували 35 європейських королів та 14 королев. На курсах я познайомилася зі студентами зі всього світу і з багатьма ми стали друзями, з якими я тепер підтримую зв’язок і планую колись знову зустрітися.
Що ви отримали від навчання? Чи маєте плани продовжувати розвиватись у цьому напрямі?
Я дуже рада, що отримала такий позитивний та корисний досвід та продуктивно провела літо. Вдячна пані Ніні Креер за допомогу в оформленні документів та віру в те, що мені все вдасться, та директору Інституту філології, професору Олександру Пронкевичу за підтримку та рекомендаційний лист. Для мене як для студента-журналіста досвід навчання закордоном дуже корисний, адже це знайомство з іншою культурою, традиціями, людьми, джерело натхнення для багатьох майбутніх матеріалів. Це надзвичайно надихає, тому, безперечно, я сподіваюся продовжити опановувати нові іноземні мови та відкривати нові цікаві місця. У світі ще стільки всього цікавого!