З 18 по 21 червня в ЧНУ ім. Петра Могили проходила Школа евристичного філолога. Літні заняття діють при Інституті філології та орієнтовані на школярів. А для студентів-журналістів 1-го курсу Могилянки школа стала можливістю проходження навчальної практики. Завданням для них стало висвітлення діяльності школи у різних жанрах та формах. Публікуємо найкращі роботи студентів.
Репортаж
Вперше в ЧНУ ім. Петра Могили на базі кафедри української філології Інституту філології почала працювати літня школа евристичного філолога.
У перший день, 18 червня, о десятій ранку зібралась достатня кількість учнів шкіл міста та області, які метушливо почали обговорювати, що на них сьогодні очікує.
Відкриття дня почалося з екскурсії до музею університету, де учасникам розповіли про становлення ЧНУ ім. Петра Могили, зокрема про журналістику. «Кожну спеціальність рухають спеціалісти, але наш навчальний заклад намагається бути рушієм тих перспективних напрямків, які потребує ринок праці. Факультет журналістики відкрився тільки у 2014 році. Для нашого міста журналістика – це нова професія, тому університет довго йшов до неї та був піонером в цьому відношенні», – зауважує екскурсовод. Також вона додала, що факультет комп’ютерних наук Могилянки потрапив у трійку лідерів по всій Україні.
Своїми враженнями ділиться Владислав, один з учасників школи: «Мені сподобалася історія вашого університету, тому що відчувається постійний розвиток, з’являються нові факультети. Я дізнався, що у вас один з найсильніших факультетів комп’ютерних наук в Україні. До цього я мав намір вступати до КПІ ім. Сікорського, але тепер я замислився над тим, щоб обрати саме ЧНУ ім. Петра Могили».
Наступним кроком було ознайомлення хлопців та дівчат з медіацентром нашого університету. Одразу стало помітно, як вони зацікавились та з нетерпінням чекали, коли ми дійдемо до двох студій. Вже на місці учнів зустріла керівник центру – Ірина Білоус. Там вони дізнались, що саме в цій студії знімається більшість проектів та програм, наприклад, «На жовтому дивані». Водночас вони із захватом почали роздивлятись деталі інтер’єру.
Після цього учні попрямували на другу студію, де також відбуваються зйомки відеороликів та різних проектів. «Нещодавно тут проводили дебати», – з посмішкою вказує на відповідне розміщення стільців та трибун в студії Владлена Руссова, одна з організаторів школи евристичного філолога. Також вона розповіла, що і студенти журналістського факультету, і студенти філології, і комп’ютерних наук – всі, хто має бажання, можуть взяти участь у теле- або журналістських проектах. За її словами, таким чином відбувається та покращується дружба між факультетами, студентами та викладачами.
«Мені сподобались обидві студії, але найбільше друга, тому що вона барвиста, різнокольорова і саме цим піднімає настрій. Якби мені запропонували знятися в якомусь проекті або дебатах, я б неодмінно погодилась», – коментує Марія Ткаченко, учасниця заходу.
В обід учні попрямували до пам’ятника Петру Могилі. Там Владлена Руссова розповіла про щорічну конвокацію, що відбудеться 3 липня. Всіх учасників запрошували подивитись на велику ходу бакалаврів та магістрів, яких буде супроводжувати оркестр, уздовж вулиці Соборна. Більшість хлопців та дівчат підтримали пропозицію позитивними відгуками.
Цього року відбір до школи проводили в два етапи, завдяки чому було обрано 14 учасників школи, які протягом ще чотирьох днів зможуть взяти участь у квестах та зустрітись із успішними особистостями. Школа евристичного філолога – дуже вдалий експеримент з насиченою програмою, який може допомогти учням шкіл ближче познайомитись з університетом. Відкриваючи для себе більше подробиць, учням буде легше зробити правильний вибір своєї майбутньої професії. Тому я сподіваюсь, що ця школа стане щорічним заходом та привертатиме увагу десятків підлітків.
Лілія Іванова