З 5 по 15 липня 2019 року студенти та викладачі ЧНУ ім. Петра Могили проходили лінгвістичну практику в Софійському університеті ім. Климентія Охриського (керівник практики – О.Д.Колот).
Кожен мав змогу вдосконалити знання болгарської мови, дізнатись історію Болгарії та її фольклор. А після лекцій проводились екскурсії до різноманітних музеїв: Національний історичний музей, Національний художній музей, Етнографічний музей та Національний музей природньої історії. Також відбулась поїздка до міста Пловдів. Не оминули увагою і величну гору Вітоша. Традиційно кожен отримав сертифікат.
Пропонуємо вашій увазі відгук про практику від студентки 346 групи Інституту філології Анни Синякової:
«Море і гори, спека та прохолодне чисте повітря, античність міст і модерні конструкції, старовинні пам’ятки архітектури та різнобічні розваги для будь-якого віку – усе це Болгарія. Країна неймовірних вражень, нестримних емоцій та шаленого відпочинку. Провівши 7 годин у дорозі Болгарією, насолоджувалися рельєфом, де з одного боку гори, вкриті як хмарами, так і пригріті сонцем одночасно, а з іншої – міста, над якими йде шквальний дощ. Перший вечір ми провели в самому центрі столиці – Софії, де найголовніші та найвагоміші споруди розташовані гуртом.
Навчання. Що таке пари в університеті? Буває, що це нудні лекції чи традиційні практичні заняття? Можливо, але то однозначно не про навчання в Софійському університеті Св.Климентія. Два дні поспіль ми мали лекції з історії країни та міста, де ми малюємо, слухаємо, співаємо, розмовляємо, інтерактивні вправи використовуємо дуже широко.
Екскурсії до археологічного музею та музею Св.Софії були пізнавальними, особливо якщо вони болгарською мовою. Музеї та експонати в них зовсім не схожі на українські, вони просторі, модерні. Наступні 3 дні на парах національну мову вивчали студенти на викладачі болгарської мови з України на одному рівні. РОСІЙСЬКОЮ ТА УКРАЇНСЬКОЮ ЧИ ІНШИМИ МОВАМИ ГОВОРИТИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! І це дуже круто. Інтерактивні методи навчання та освоєння у найкоротші терміни мови – те, чим може славитися Софійський університет».
Зазначимо, що учасники відвідали чимало знакових історичних місць Болгарії у межах подорожі. Так, одними з них стали: Боянська церква Св. Миколая та Пантелеймона, Католицький собор Св.Джозефа (католики, християнство), Софійська Єврейська Синагога (іудаїзм) та Мечеть Баня Баши, Музей святої Софії, Національних археологічний музей та багато інших.
Лінгвістична практика організовується щороку. У програмі можуть взяти участь усі охочі, проте, зазначимо, що проходження такого виду практики передбачено освітньою програмою кафедри української філології, теорії та історії літератури у межах вивчення дисципліни «Болгарська мова».