Студенти та викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики відвідали цикл лекцій від Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв


13 та 14 вересня студенти та професорсько-викладацький склад кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили стали слухачами циклу лекцій, організованих Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.

Перша лекція відбулась у форматі круглого столу на тему «Ізраїльський безпековий досвід для України: історичні та політико-правові паралелі». Слухачі лекції ознайомилися з питаннями геноциду єврейського народу (Голокосту), побачили паралелі та аналогії з проявами й фактами геноциду українського народу як в історичній ретроспективі, так і під час повномасштабної російської військової агресії.

Модератором другої лекції був Володимир Огризко – Надзвичайний і Повноважний Посол, Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.). Лекція була зосереджена на тематиці «Лінгвоцид як один з інструментів рашизму». Під час прослуховування лекції учасники не лише поглибити знання щодо ідеології рашизму у сучасному світі, а й щодо використання мови як інструменту пригноблення народів. Прикладом слугувало знищення української ідентичності як за часів Російської імперії та СРСР, так і сучасною Росією.

Залучені спікери ґрунтовно, різнобічно представили позиції, факти щодо окреслених питань з акцентами на інструментах та механізмах, що можуть бути використані Україною у відстоюванні й захисті власних національних інтересів, безпеки, української ідентичності та мови на міжнародній арені. Важливо вміти представити свою позицію, донести світовому співтовариству правду про український народ. Нашим завданням є розвіяти наративи псевдоісторії, що нав’язує Росія, та здобути підтримку світової спільноти, що у майбутньому сприятиме покаранню агресора відповідно до норм міжнародного права.

Тематика лекцій та дискусій є напрочуд актуальною для України, українців та зовнішньополітичної стратегії нашої держави. Тож лекції сприяли фаховому зростанню студентів-міжнародників.

Студенти з цікавістю прослухали цикл лекцій та поділилися думками. Вони вважають, що обмін досвідом, технологіями ведення війни, підтримка Тель-Авівом нашої держави – все це стане ще одним кроком у наближенні перемоги України. Також студенти стверджують, що мовне питання надважливе. Наша мова багатогранна і ми маємо знати усі історичні аспекти, щоб захистити нашу мову, відстояти наше право розмовляти українською мовою та не дозволяти нікому її паплюжити.

Дякуємо Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв за можливість відвідати такі важливі для студентів-міжнародників заходи.

Віримо у Перемогу! Слава Україні!