20 жовтня 2021 року в читальній залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася онлайн лекція «Сучасна дипломатія та зовнішня політика Японії. Досвід для України» Надзвичайного та Поважного Посла України в Японії Сергія Корсунського для студентів-політологів, міжнародників, істориків, економістів, юристів Могилянки. Онлайн зустріч пройшла в межах вивчення дисциплін «Зовнішня політика країн Азії» та «Актуальні проблеми зовнішньої політики АТР».
Мета лекції – показати студентам роботу дипломата, ознайомитися з важливими базовими особливостями дипломатичних відносин, зрозуміти тонкощі співробітництва з азійськими партнерами.
На початку лекції, Надзвичайного та Поважного Посла України в Японії Сергія Корсунського та усіх присутніх, привітали ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету Володимир Беглиця та декан факультету політичних наук Могилянки Олександр Шевчук.
Під час лекції Поважний Посол чітко окреслив стратегію та позиції розвитку й реалізації зовнішньо – політичної та дипломатичної діяльності Японії, а також визначив методи реалізації політичної діяльності, що є корисними для України. Говорячи про зовнішню політику, пан Сергій робив акценти на економічних моментах діяльності дипломатів.
Організатор зустрічі, Людмила Вовчук, кандидатка історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики розповіла про зовнішньо – політичну діяльність Японії та про роботу Надзвичайного Посла України в Японії:
Україна та Японія мають дружні відносини, Японія є нашим стратегічним партнером. Одна з азійських країн, яка підтримала нашу державу в складний період для нас – Російської агресії. 2016 року Японія висунула Російській Федерації перелік санкцій, що стало свідченням того, що японський уряд підтримує нашу державу.
Важливо зрозуміти, як дипломатичний досвід Японії ми можемо перейняти для України. У цьому році Сергій Корсунський випустив монографічне дослідження, що висвітлює рекомендації поведінки в співробітництві з азійськими країнами, умови дипломатії, етикет, зокрема бізнес етикет, як розвивати економічні відносини з представниками відповідних держав.
Лекція є досить важливою та цікавою для наших студентів, адже щодалі збільшуються міжнародні відносини з потужними азійськими державами.
Студенти ЧНУ імені Пера Могили часто відвідують лекції запрошених лекторів-фахівців та відомих політичних, культурних та історичних діячів. Таким чином здобувачі освіти мають можливість особисто поспілкуватися зі знавцями, поставити хвилюючі питання та узагальнити свої знання та вміння, отримати на заняттях у Могилянці.