Протягом 2 – 7 жовтня 2023 року студентки факультету політичних наук Олександра Рура та Валерія Галєєва брали участь у програмі літньої школи From Uman to Poznan – the border is not an obstacle, the common unites, організованій Університетом імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) .
Здобувачки вищої освіти поділилася, як проводили час:
У Понеділок завітали до Університету імені Адама Міцкевича, де стали свідками церемонії посвяти в студенти. У цей день також прогулялися містом та побачили найпопулярніші туристичні місця.
На наступний день мали змогу ознайомитися з історією Університету та дізнатися про шляхи співпраці з університетами України. Також прослухали доповіді представників Уманського університету стосовно схожості та розбіжностей освіти в Польщі та Україні.
До нас завітали польські студенти, з якими ми мали змогу обговорити питання культурних розбіжностей між нашими країнами та обмінятися досвідом у досягненні академічних висот на базі місцевих навчальних закладів. Для ознайомлення польських студентів із українською культурою ми провели майстер клас з вироблення Ляльок Мотанок. Пізніше українські та польські студенти долучилися до приготування традиційних українських страв.
Наприкінці вечора ми мали змогу познайомитись з усіма учасниками Літньої школи в неформальній обстановці. На вечірньому «Вогнищі» студенти разом співали українські та польські пісні.
У Середу зустрілися з академічним складом Інституту європейської культури Університету імені Адама Міцкевича. Ми обговорили досвід співпраці по лінії міст-побратимів, з якими викликами стискаються українські студенти в польських університетах та поспілкувалися стосовно туристичної привабливості міста Гнезно. Ми відвідали центр шифрування «Enigma», у якому ми дізналися про історію шифрування та різні види шифрувальних машин.
Наступного дня учасники заходу залучитися до ряду цікавих лекцій стосовно грантових проектів Університету ім. Адама Міцкевича та українських університетів. До нас завітали польські студенти, разом із якими було проведено дискусії стосовно культурної ідентичності.
В останній день Літньої школи студентки відвідали Курницьку Бібліотеку Польської Академії Наук, а також Військовий цвинтар у місті Каліш із метою вшанування пам’яті українських вояків УНР.
Участь у Літній Школі є надзвичайною можливістю отримання досвіду від студентства як українських закладів вищої освіти, так і польських студентів. За цей тиждень було відвідано офіційні заходи Університету, що дало змогу порівняти проведення подібних заходів в нашому університеті та відмітити певні традиційні особливості. Відвідування пам’яток культури, музеїв прослуховування історичних заміток надало змогу розширити знання не тільки про польську культу і життя польського студентства, а й поглибити знання про українське питання в польському контексті. Не менш важлививою стала зустріч із польськими студентами та студентами з ЗВО України, що надало змогу не тільки перейняти досвід у навчанні та веденням студентського життя в різних університетах, а й знайти багато знайомих, гарно провести час та об’єднати два народи .