Студентам: Як стати онлайн-репетитором та заробляти власні кошти


Де студенту взяти гроші, навчаючись на бакалавраті? Через відвідування занять в університеті талановиті студенти не можуть влаштуватися на цікаву роботу за спрямуванням. Рішення є – спробувати себе приватним викладачем.

Оскільки навчання переходить в онлайн, це потрібно використовувати.

Наприклад, за п’ять років кількість викладачів, які пропонують свої послуги приватного репетитора на сайті buki.com.ua, збільшилася в понад 20 разів. Людей, які готові викладати, стало більше, але не всі розуміють, з чого почати шлях онлайн-репетитора. Перед учителями постали непрості питання: де шукати учнів, як організувати заняття, як перевіряти домашні завдання та скільки це може принести?

З цієї статті ви дізнаєтесь, як за мінімальний проміжок часу стати онлайн-репетитором та заробляти до 15 тисяч грн на місяць, залишаючись студентом денної форми навчання.

 

Підготувати план

Перед тим як шукати учнів та розписувати програму занять, підготуйте основу. Ось кілька запитань, які допоможуть вам запланувати старт:

  • Де я буду проводити заняття? Яке робоче місце оберу?
  • З учнями якого віку я буду займатися? Які задачі ставлю: підготовка до ДПА, ЗНО олімпіади, виконання домашньої роботи?
  • Який мій педагогічний стаж?
  • Скільки часу на тиждень я готовий виділяти на заняття?
  • Скільки в моєму місті коштує година занять із репетитором із цього ж предмету?
  • Скільки коштуватимуть мої послуги? (оберіть суму, відштовхуючись від ціни інших репетиторів)
  • Як я хочу отримувати оплату: після кожного заняття, раз на тиждень чи місяць?

 

 

Знайти першого учня

Проста, але актуальна порада – почніть із найменшого. Знайдіть спочатку першого учня та проведіть кілька занять із ним.

Пробні уроки дозволять дізнатися свої слабкі місця та специфіку роботи в онлайні: чи достатньо можливостей, знань та бажань, чи достатньо швидкісний інтернет, чи хороша якість відеозв’язку. Під час дзвінка тримати увагу учня складніше, аніж на реальному уроці, до цього потрібно звикнути.

 

 

Як знайти учнів на репетиторство

Спеціальні ресурси. Найзручніше шукати клієнтів на спеціальних ресурсах. В Україні їх декілька, ось основні:

Матема. Онлайн-школа математики. Наразі тут понад 350 учнів і їхня кількість постійно зростає. Працюючи з «Матемою», репетитор-початківець потрапляє в команду, де всі процеси вже налаштовані. Репетитору не потрібно шукати учнів самостійно, адже це задача працівників школи. У результаті студенти-репетитори отримують до 15 тисяч грн за допомогою школи. Сервіс виплачує вчителям зарплату, розмір якої залежить від виконаної роботи.

Buki. Тут викладають понад 120 дисциплін, тому ви легко знайдете саме той предмет, який вас цікавить. Однак сервіс бере комісію за кожну першу угоду. Сума до оплати залежить від тижневого доходу, але не менше вартості двох годин занять. Наприклад, у репетитора заплановане одне заняття двічі на тиждень вартістю 200 грн за годину. Відповідно, комісія складатиме 400 грн. Далі комісія не стягується.

preply.com Це платформа для вивчення предметів або хобі з репетиторами. Ідеально підходить для викладачів іноземних мов. Все, що потрібно – створити профіль та вказати зручний графік. Робота в Preply нагадує Buki: тут теж є комісія за перше заняття. Єдиний мінус – вам доведеться конкурувати із учителями, які працюють на платформі вже давно. Такі сервіси, як Buki та Preply, не гарантують стабільного потоку клієнтів. Вам доведеться вести власний профіль та особисто спілкуватися з потенційними учнями.

ОLX та Kabanchik. Це дошки оголошень, які працюють за однаковою моделлю. Тут люди шукають послуги або навіть товари, як у випадку з OLX. Не треба платити комісію, але процес пошуку учнів ускладнюється. Оголошення потрібно регулярно оновлювати, також є ризик не отримати оплату за роботу.

Шукати учнів у соцмережах. У Facebook є багато груп, де батьки шукають репетиторів для своїх дітей: наприклад, «Репетитори України», «Репетиторы Киева», «Репетиторы online» та інші. Залиште тут своє оголошення, поясніть, які послуги надаєте, кого шукаєте та вкажіть ціну.

Ви також можете перетворити власну сторінку в соцмережах на особистий блог. Там можна розповідати про тонкощі репетиторства, ділитися досвідом та історіями. Така сторінка однозначно працюватиме на вас, адже буде викликати довіру в клієнтів.

 

Додаткові поради, щоб бути кращим репетитором

Робіть заняття інтерактивними. Комп’ютер не лише інструмент зв’язку, але ваш помічник під час занять. Ось програми, які допоможуть зробити заняття інтерактивними.

Online Test Pad – дозволяє швидко та зручно створювати власні тести із завданнями. Можна працювати в них та відправляти учням посилання. Із часом назбирається архів таких тестів і не доведеться щоразу створювати нові.

 

«МійКлас» – безкоштовна платформа, яка дозволяє студентам-репетиторам використовувати готові завдання з основних предметів шкільної програми. У компанії кажуть, що викладачі економлять до 30% свого часу, користуючись інструментами ресурсу.

Classtime – на платформі можна проводити тести, а також аналізувати успішність і активність учнів. Сервіс має індивідуальні та групові завдання. Після реєстрації ви отримуєте доступ до бібліотеки готових питань і можете створювати власні. Також тут можна імпортувати питання з бібліотеки ЗНО різних років.

Підготуйтесь технічно. Обов’язково подбайте, щоб вашій роботі не заважали технічні проблеми. Придбайте хорошу веб-камеру та гарнітуру, якщо їх немає.

На сайті 2ip.ua можна перевірити швидкість інтернету. Переконайтеся, що вона не менше 3 Мбіт/с. Це оптимальна швидкість для відеозв’язку. Також пам’ятайте, що проводити заняття телефоном – дурний тон.

Будьте універсальними. Не варто працювати лише в одній програмі для відеозв’язку. Краще освоїти усі найпопулярніші – Zoom, Google Meet, Skype, Messenger – та підлаштовуватись під учня. Варто пам’ятати, основна задача – створити комфортні умови для учня, тоді він залишиться надовго.

 

Скільки заробляють репетитори

Студенти займаються репетиторством не лише для практичних навичок, а й для додаткового заробітку. Тому не зайвим буде розповісти, про які суми йде мова. Наприклад, репетитори Матеми отримують на місяць близько 30 тисяч грн, поєднуючи з навчанням чи основною роботою. Але заробіток залежить від багатьох факторів, зокрема:

  • предмет викладання. Репетитори, які готують абітурієнтів до ЗНО, беруть більше – 100-150 грн за годину для Києва;
  • вільний час. Що більше годин занять на тиждень, то більше зароблених коштів;
  • результат. Якщо учні стабільно показують хороші результати, ваш зростатиме;
  • попит. Можна також підняти цінник, якщо попит на послуги росте й учнів більше, аніж можна прийняти.

Отже, щоб стати онлайн-репетитором, потрібно обрати нішу, підготуватись технічно та обрати канал пошуку учнів.

Студенти, не втрачайте можливості спробувати себе викладачем!

Джерело