Протягом 21 – 27 квітня 2024 року доцент кафедри публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили Анастасія Шульга брала участь у міжнародній весняній школі «Sustainable Development and Social Innovations» у рамках проєкту «AMU Summer Schools 2.0» на базі Університету імені Адама Міцкевича в Познані).
Цей проєкт міжнародних шкіл проводиться в рамках співпраці Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини і Університету ім. Адама Міцкевича та фінансується Національною Агенцією Академічних Обмінів NAWA.
Мета проєкту полягає в обміні досвідом між українськими та польськими партнерами в найрізноманітніших галузях пов’язаних з наукою, культурою та педагогікою; сприяння кращому взаєморозумінню між Польщею та українськими партнерами; передачі найрізноманітніших передових практик.
Тематикою весняної школи «Sustainable Development and Social Innovations», у якій брали участь 28 представників з різних закладів вищої освіти України, є сталий розвиток в університетах у трьох його контекстах, зокрема в екологічному, соціальному та управлінському.
На початку навчання учасників ознайомили з особливостями співпраці Університету імені Адама Міцкевича з іншими європейськими ЗВО, розповівши про альянс європейських університетів – EPICUR (European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions).
Такий союз – це перше покоління європейських альянсів, які пілотують новий спосіб інтенсифікації співпраці між закладами вищої освіти шляхом створення Європейського Університету.
У наступні дні навчання мова йшла про Концепцію сталого розвитку, її реалізації в університетах та безпосередньо в усьому світі. Професор Університету ім. Адама Міцкевича, депутат Європейського парламенту 8-го терміну Агнешка Козловська презентувала вплив людської діяльності на навколишнє природнє середовище та можливі наслідки від інтенсивного використання ресурсів на землі.
Разом із усіма учасника проаналізували 17 цілей сталого розвитку та сформулювали можливі способи їх реалізації в українських університетах.
Із викладачами Університету ім. Адама Міцкевича Анною Шмідт Фідлер та Катажиною Вала обговорили можливості залучення громад у реалізацію цілей сталого розвитку, підготовку персоналу, орієнтованого на майбутнє (SDG Excellence), а також розробку і впровадження соціальних інновацій.
Наприкінці навчання учасники активно працювали в групах із метою обміну досвідом, знаннями, ідеями для розробки та реалізації майбутніх проектів як між вітчизняними, так й іноземними університетами.
Міжнародна весняна школа «Sustainable Development and Social Innovations» завершилась врученням сертифікатів про участь та пізнавальною екскурсією містом Познань. Безпосередньо відвідали Університет ім. Адама Міцкевича, ознайомились із навчальним процесом та специфікою організації навчання іноземних студентів.
Навчання та спілкування у рамках проєкту «AMU Summer Schools 2.0» – це нові знання, досвід, емоції, розширення горизонту мрій та можливостей.