Зміна напрямку діяльності та усвідомлення початку нового етапу в житті – саме цим щороку характеризується емоційний стан першокурсника. Допомогти в адаптації в новому середовищі може старший товариш і наставник – куратор, який постійно має розвивати свої скіли задля кращої комунікації.
Тому 28 серпня 2024 року, напередодні нового навчального року, у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбувся навчальний тренінг «Соціально-психологічна адаптація, групова взаємодія та командоутворення в роботі з першокурсниками в умовах війни» для кураторів / дорадників першого курсу.
Організатором заходу виступив навчально-методичний кабінет соціально-психологічної допомоги, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню.
Із вітальним словом до учасників семінару звернувся перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр:
«На кожного з вас покладається велика відповідальність – стати ментором і товаришем для першокурсників, допомагати в їхній адаптації. Безпекові умови навчання та емоційний стан самий здобувачів вищої освіти є чи не найголовнішим чинником сучасного освітнього процесу», – зауважив перший проректор.
Тренерами на тренінгу виступили завідувачка кабінету соціально-психологічної підтримки Людмила Опанасенко та практичний психолог Наталя Ференс.
Усі учасники брали участь в інтерактиві «У космосі», вправі «Складні олівці», розробці гайду першокурсника, а також говорили про актуальність тематик ненасильницького спілкування та інтерактивного середовища.
Окремим питанням провідний інженер з охорони праці Валерій Авраменко провів тематичний інструктаж для учасників семінару щодо алгоритму дій під час повітряної тривоги та інших ситуацій, які несуть потенційну небезпеку.
Матеріал підготувала завідувачка
Медіацентру Анна Джежар