Книжковий фонд читального залу нашої університетської бібліотеки – справжня скарбниця знань та цікавих книг, що вивчаються в програмах підготовки бакалаврів та магістрів різних факультетів та спеціальностей. Чималу частину фонду становлять ті, про присутність яких інколи навіть не здогадуються наші читачі. Ці книги прийшли до нашого фонду з різних джерел: купівля, дарунки та участь в міжнародних проектах. Об’єднує їх те, що вони є перлинами фонду нашого читального залу.
Різні за жанрами, стилістикою, оформленням та роками видання, вони не насолоджуються «тихим життям» на книжкових полицях, а працюють: у книжкових виставках, презентаціях фонду, та, насамперед, у навчальних, наукових та творчих роботах наших студентів та викладачів. Адже викладачі іноді використовують художню літературу на практичних чи семінарських заняттях. Таким чином, студенти можуть опанувати дисципліну крізь призму художньої літератури, а також мають можливість збагатити свій внутрішній світ.
Так, у колекції бібліотеки наявні такі відомі екземпляри сучасної класики, як Пауло Коельо, Олдос Хакслі, Ентоні Берджес, Милорад Павич, Карлос Кастанеда, Мішель Уельбек, Річард Бах та багато інших.
Також можна знайти першоджерела різними мовами, класичні філософські та художні твори авторів Давньої Греції та Риму: Платона, Сократа,Плутарха,Сенеки, Есхіла.
Витончені та унікальні книги-альбоми, які представляють зібрання найкращих музеїв світу: Прадо, Лувр, музеї Ватикану або присвячені творчості окремих митців: Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Ван Гог. У наявності є спеціальні видання, які ілюструють картини відомих художників: Мікеланджело, Ван Гога, Леонарда да Вінчі.
Українське мистецтво представлено чудовими виданнями книг про історію української ікони, зібрання Національного художнього музею України, замки та фортеці нашої країни та архітектурний ансамбль Софії Київської.
Якщо Ви поціновувач класики, то в університетській бібліотеці Ви знайдете книги Ф. Петрарки, Й. В. Гете, Ф. Кафки, О. Вайлд, В. Шекспір, Ф. Рабле та інших. Сучасна «топова» українська література та літературознавство представлено творами С. Жадана, Г. Пагутяк, О. Забужко.
Ці та інші книги можна знайти в читальному залі головного корпусу ЧНУ імені Петра Могили. Завітайте до бібліотеки та розширюйте кругозір завдяки книгам!
«…Не сподівайтеся позбутися книжок…» – казав Умберто Еко.
Приходьте та читайте – кажуть Вам, наші читачі, заступник директора наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили Лариса Колесник та директор бібліотеки Ганна Петроченко…