Роковини трагедії на ЧАЕС


26 квітня 1986 року відбулась наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. 31 річницю трагедії на Чорнобильській атомній станції біля пам’ятника «Скорботний янгол» в Миколаєві відзначили 26 квітня 2017 року.

1

Голова обласної ради Вікторія Москаленко висловила слова подяки ліквідаторам трагедії і наголосила на тому, що «Чорнобиль – наша спільна трагедія ХХ століття, яку потрібно пам’ятати, адже подвиг тих людей, які захистили Україну від невидимого ворога, важко переоцінити».

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич нагадав, що «Людська пам’ять швидко забуває гіркі сторінки минулого. Події, що сталися 31 рік тому – це трагедія світового масштабу. І ті люди, які вийшли рятувати світ від радіації, теж мали свої родини, дітей, плани на життя. Під час зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС було згадано, що все менше людей пам’ятають про те, що саме сталося 26 квітня 1986 року. Тому треба у всіх навчальних закладах проводити відкриті заходи, що нагадували б майбутньому поколінню, якою ціною було вистраждано життя».

2

В урочистому покладанні квітів до пам’ятника жертвам на Чорнобильській атомній електростанції взяли участь студенти (515, 517, 525, 531 груп) і викладачі (завідувач кафедри якості, стандартизації і техногенно-екологічної безпеки, доктор біологічних наук, професор Л. І. Григорєва і заступник завідувача кафедри якості, стандартизації і техногенно-екологічної безпеки , доктор біологічних наук, професор Ю. А. Томілін) нашого університету.

3

Україна офіційно заявила про перехід до етапу зняття блоків ЧАЕС з експлуатації. Етап заключного закриття і консервації енергоблоків ЧАЕС триватиме до 2028 року.

Більше фото тут: https://drive.google.com/drive/u/3/folders/0B8Ydi2wD4xLQa3pBOS01V3lBR1k