Робота в браузері: безпека користувача та сервіси для вебінарів


Основними браузерами, в яких працює більшість людей в Інтернеті  є Chrome, Firefox, Safari.

Звісно, для певної роботи (комунікація з колегами, робота з документами, онлайн-банкінг, редагування фото та відео) можна використати спеціальні додатки. Але їх потрібно знаходити, завантажувати та встановлювати. Замість цього можна обрати аналогічні програми одразу в браузері.

Як же правильно обрати та убезпечити свій браузер розповів Інститут Масової Інформації (ІМІ).

Найбезпечнішимиз погляду безпеки користувачів вважають найпопулярніші браузери – GoogleChrome та MozillaFirefox. Але при цьому важливо:

  • Переконатися, що ви використовуєте або встановлюєте так звані 64-бітні версії Chrome чи Firefox, які набагато безпечніші за альтернативні 32-бітні.
  • Своєчасно оновлювати браузер до останніх доступних версій (інформацію про це можна знайти у розділі «Довідка»)

Також для безпечнішого користування браузера зменшуйте кількість «розширень» – цілого класу маленьких програм, які інсталюють у браузери користувачі для розширення базового функціонала. Розширення можна переглянути у Firefox за посиланням: about:addons, та у Chrome: chrome://extensions/. Встановлюйте браузерні розширення лише з офіційних магазинів – ChromeWebStore та MozillaAddonsforFirefох.

Загалом варто керуватися такими правилами:

  • Використовуйте лише ті розширення, яким ви довіряєте і якими постійно користуєтеся.
  • Видаляйте всі розширення, якими ви не користуєтеся, не впевнені в їхній потребі або мету встановлення яких ви не пам’ятаєте.

Але існують і корисні розширення. Наприклад, розширення-блокувальники реклами не лише допомагають позбутися набридливих оголошень в Інтернеті, а й захищають від таких атак.ІМІрекомендує uBlockOriginfromRaymondHill, який доступний для Chromeта Firefox.

Користувачам Chrome, які активно використовують інші сервіси Google (як-от Gmail чи GoogleDocs), варто встановити розширення “Захист пароля”. Воно видає попередження, якщо ви намагаєтеся вводити пароль вашого облікового запису Google на сторонніх вебсайтах, що може захистити вас від фішингової атаки.

Іншим корисним додатком є PrivacyBadger, розроблений ElectronicFrontierFoundation. Це розширення блокує надмірно поширену практику стеження за вами з боку десятків та сотень вбудованих у вебсайти комерційних трекерів, що потім перепродають інформацію про вашу браузерну активність.

Наприкінці додамо сервіси для проведення вебінарів, які стали дуже актуальними наразі у навчанні та роботі. Але використовуючи їх, також варто дбати про свою безпеку.

  • COM. Тут можна демонструвати на екрані матеріали, презентації та коментувати їх, завантажувати файли і за допомогою інструментів малювання виділяти важливі частини доповіді.
  • ZOOM. Вебінари з записом до 40 хвилин, які можуть дивитись до 100 користувачів. Можна спілкуватись в чаті, ставити питання та додавати посилання, файли та ін.
  • MICROSOFT TEAMS. Можна використовувати як веб-додаток.
  • GOOGLE HANGOUTS. Можливість паралельного ефіру в Youtube. Потім ці відео можна зберегти та розмістити на каналі Youtube. Учасниками можуть стати люди з вашого списку контактів за номером телефону або адресою електронної пошти.
  • MYOWNCONFERENCE. Безкоштовний безліміт на проведення вебінарів та їхніх записів. При цьому, на вебінарі має бути до 20 учасників та максимум три ведучих (одночасно).