За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 30 мільйонів людей у світі зазнають ампутацій, а наявні протези, якими вони користуються, часто обмежені у функціональності і можуть неадекватно відтворювати природні рухи. Це підкреслює необхідність подальшого вдосконалення апаратного та програмного забезпечення протезів.
Дослідити вплив різних параметрів на рух протезів та полегшити життя пацієнтів з ампутаціями шляхом розробки апаратно-програмного комплексу для моделювання руху стало метою молодого науковця, здобувача вищої освіти за спеціальністю 123 Комп’ютерна інженерія, Нікіти Гюльмамедова.
Студент бакалаврату ЧНУ імені Петра Могили Нікіта Гюльмамедов посів перше місце на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025» за напрямком «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка».
Захід щорічно проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.
Наукові дослідження молодого розробника виконувались під керівництвом старшого викладача Івана Бурлаченко та здобувачки ступеню магістра Олександри Данилової.
До складу журі «Black Sea Science 2025» увійшли 142 спеціалістів-науковців, із них 85 з 23 зарубіжних країн, зокрема з Великобританії, Німеччини, Швейцарії, Данії, США, Аргентини, Туреччини, Оману, Беніну, Китаю, Латвії, Литви, Чехії, Естонії, Греції, Грузії, Казахстан, Азербайджану, Узбекистану, Польщі, Болгарії, Молдови, Румунії.
На 1-му етапі конкурсу було прийнято 353 роботи з українських та закордонних закладів, зокрема з університетів Індії, Іспанії, Німеччини, Австрії, Швеції, Чехії, Алжиру, Польщі, Болгарії, Молдови, Казахстану. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% прорецензованих робіт згідно з рейтингом), яких запросили до участі у 2-му етапі конкурсу.
За результатами другого етапу конкурсу за напрямком «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» переміг Нікіта Гюльмамедов.
Вітаємо переможця та бажаємо подальших успіхів у наукових дослідженнях!