Рейтинговий відбір вступників у 2020 році


Під час вступної кампанії 2020 р вступ абітурієнтів до ЗВО України на «бакалавра» (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції. Подання заяв на контракт не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність (це черговість заяв від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджет. Зазначена вступником пріоритетність не може бути змінена після подання заяви.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Після завершення строків подання заяв абітурієнтами у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 12:00 години 27 липня 2020 року.

Таким чином, після 12-ї години 27 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вишу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до ЗВО, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за держзамовленням анулюється, а його місце надається іншому вступнику.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2020 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за контрактом, що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

  • не пізніше 08 серпня 2020 року відбувається переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
  • не раніше 12:00 01 серпня здійснюється надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції.
  • не пізніше 30 вересня 2020 року відбувається зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

У 2020 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється на основі балів сертифікатів ЗНО та бала атестата, а також з урахуванням регіонального (РК), галузевого (ГК), сільського (СК) та першочергового (ПЧК) коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Формулу розрахунку конкурсного бала можна знайти за посиланням.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Додаткові бали матимуть:

  • призери спортивних змагань (члени збірних команд України, що брали участь у міжнародних олімпіадах, Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх ),
  • призери та переможці чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту, всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту);
  • призери (з дипломами I-III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад в рік вступу з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в рік вступу під час вступу на спеціальності, визначені Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
  • учасники Всеукраїнської олімпіади ЗВО для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Джерело.