Держава за підтримки різних установ та організацій створює корисні матеріали та заходи задля покращення стану людей під час війни.
Ми вирішили розповісти про цикл зустрічей для студентів «Пошук точки опори і власних ресурсів» (ЧНУ імені Петра Могили), про посібник «Розмови про війну» та проєкт психологічної допомоги «ПОРУЧ».
Зіткнутися з війною – дуже непросте переживання для дітей та підлітків. Складно й батькам та опікунам, адже вони мають нести відповідальність не лише за себе, а й за своїх дітей. Асоціація психологів Португалії вирішила допомогти дорослим і підготувала українською мовою посібник «Розмови про війну». У ньому психологи дають поради як говорити з дитиною про війну. Інформація подана у зручному форматі «питань-відповідей», наприклад, чи не почуватимуться діти ще більш наляканими, якщо говорити про війну, чи розуміють діти що таке війна, що вони щодо цього відчувають тощо? Є блок питань, які може поставити дитина, та подані доречні конкретні відповіді на них.
Також запущений проєкт психологічної допомоги «ПОРУЧ» — спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер».
Проєкт включає організації груп психологічної підтримки, до яких запрошують підлітків та батьків, аби зменшити вплив травматичного досвіду на осіб, чиє життя змінила війна. Звернутися можна як онлайн, так і очно. До роботи долучаються професійні психологи з навичками допомоги людям, травмованим війною. Також запрошують кваліфікованих психологів з усієї країни брати участь в проєкті.
Заняття безплатні й проходять у групах двічі на тиждень, кожна триває 60 хв, а час зустрічей узгоджується у групах. У групі для підлітків ви зможете поділитись переживаннями, відчути підтримку інших учасників та фахівців, знайти способи підтримувати себе та близьких. Дорослі зможуть знайти відповіді на низку питань:
Більше інформації та посилання на реєстрацію тут.
Допомагають студентам та усім охочим і викладачі ЧНУ імені Петра Могили. Так, на базі кафедри прикладної психології Могилянки проходить цикл зустрічей від викладачки Олени Дрозд «Пошук точки опори і власних ресурсів».
Починаючи з 28 березня, вже було проведено кілька занять, на яких використовували техніку трансформаційної Мандали, метод вільних асоціацій, малюнкову трансформаційну методику тощо.
Для прикладу, на одному із занять учасники заходу пізнали сутність поняття «архетип», занурилися в сакральні глибини української національної ідеї, здійснили пошук ключового слова шляхом добору вільних асоціацій. Таким чином ключові слова утворили єдність архетипу Великої Матері: «Захист дітей і праця – це продовження життя».
Цикл зустрічей проводиться онлайн і наразі ще продовжується. Аби долучитися до занять, слідкуйте за анонсами на фейсбук-сторінці Центру соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили.