Професії, які можна опанувати з одним лише смартфоном


Обирати майбутню професію важко. Хтось стикається із цим у восьмому класі, хтось в одинадцятому, а дехто навіть повторно після закінчення університету. Світ не стоїть на місці, та інколи настають бентежні часи, як-от під час карантину. Проте давня китайська мудрість каже, що з кожної самоізоляції можна знайти вихід. Портал Studway підготував добірку професій, фахівцем із яких можна стати, маючи лише хороший смартфон та зібрав безкоштовні курси, за якими можна опанувати професію.

Блогер

Соцмережі як робоче місце, а фронтальна камера як інструмент. Мрієш про таке? Тоді тобі пряма дорога у світ фільтрів та гівевеїв. Блогери створюють контент, стають інфлюенсерами, працюють із рекламою та спонсорами. Часто запорука успіху – якісні фото та відео.

Необхідні навички: грамотність, створення цікавого контенту, розуміння цільової аудиторії, фото- / відеозйомка та монтаж, створення контент-плану, таргетування, робота зі спонсорами.

Онлайн-курс: безкоштовний марафон від Тетяни Пренткович навчить записувати розмовні сторіз та регулярно постити контент.

 

Фотограф

Мобільна фотографія настільки сильно вкорінилася в наше життя, що навіть бабусі тепер можуть розкласти флетлей з варенням, щоб надіслати онукам. А найкращим мобільним фотографам присуджують міжнародні премії. Наприклад, Mobile Photography Awards чи конкурс мобільної фотографії Next Image. Камери сучасних смартфонів мають круті налаштування і ручний режим. Вони дають змогу розгулятися фантазії та зробити величезну кількість фото за раз.

Необхідні навички: фото- / відеозйомка та монтаж, ретушування фото, робота з композицією та світлом.

Онлайн-курс: платформа Skillshare пропонує два місяці безкоштовного доступу до різноманітних практичних курсів, зокрема для фотографів.

Оператор / режисер

Хтось мріє про червоні доріжки та з дитинства готує промову для вручення «Оскара». На щастя, технічний прогрес дає змогу знімати фільми не тільки тим, у кого багато грошей. Шон Бейкер зняв свій дебютний «Мандарин» на iPhone, поклавши початок запаморочливій кар’єрі. Сучасні смартфони забезпечують фільмування у високій якості. Тому, замість того, щоб мріяти про величезну команду з операторів, монтажерів та про великі студії з власним освітленням – дописуй сценарій та бери до рук смартфон.

Необхідні навички: відеозйомка та монтаж, препродакшн, продакшн, постпродакшн, кінодраматургія, композитинг.

Онлайн-курс: SHATYRKO ACADEMY допоможе зробити перші кроки на YouTube.

 

SMM-менеджер

Менеджер соцмереж – це відносно молода професія, проте вона встигла зайняти своє місце на ринку праці. Просування в соцмережах потрібне і тим, хто надає послуги, і тим, хто продає товари. SMM-ник може створювати контент, маючи доступ тільки до смартфона. Адже всі необхідні інструменти вже всередині – камера, фото- та відеоредактори, соцмережі, аналітика.

Необхідні навички: розуміння цільової аудиторії, створення контенту, розробка реклами, таргетування, фото- / відеозйомка.

Онлайн-курс: про аналітику соцмереж від Coursera.

Журналіст

ЗМІ невпинно еволюціонують. Раніше репортери мали більше часу на репортаж, а сила сучасного журналіста в актуальності. Смартфон дає змогу публікувати нову інформацію миттєво. Він заміна записника, диктофона, камери та цілої редакції.

Необхідні навички: уміння знаходити та працювати з інформацією, грамотність, створення та редагування текстів, фото- / відеозйомка та монтаж, розуміння цільової аудиторії, аналітичне мислення.

Онлайн-курс: професори Мічиганського університету навчать ефективно доносити новини до аудиторії на Coursera.

 

Деякі із цих професій мають історію в кілька сотень років, деякі зовсім нові. Проте кожна змінилася разом із винайденням інтернету та смартфонів. Темп життя пришвидшився, і щодня перед нами постають нові виклики. Один із них – готовність швидко та якісно виконувати свою роботу. Смартфон вирішує цю проблему.