31 серпня 2023 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами професорка ЧНУ імені Петра Могили Олена Лазарєва та старший викладач Андрій Мась узяли участь у Всеукраїнському круглому столі на тему «Відновлення пілотного проекту з реєстрації земельних ділянок сертифікованими інженерами-землевпорядниками: організаційні та технологічні аспекти», організованому ГО «Асоціація фахівців землеустрою України».
До заходу долучились галузеві експерти, сертифіковані інженери-землевпорядники з усіх регіонів України, представники громадськості, бізнес-середовища та органи місцевої влади, а також зацікавлені особи.
Із вступним словом виступив Анатолій Полтавець, Голова правління громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України», який навів вимоги до сертифікованих інженерів-землевпорядників, наголосив на критеріях участі в проєкті, зазначив умови, які є необхідними для отримання доступу до необхідних даних Держгеокадастру, навів статистичні дані, які містять відомості Реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.
Під час свого виступу заступник директора Департаменту державного земельного кадастру Ігор Кирилюк окреслив необхідні критерії реєстрації земельних ділянок, указав вимоги до інженерів-землевпорядників як учасників Пілотного проекту, поділився даними щодо кількості заяв про реєстрацію земельних ділянок, які розглядаються за місяць.
Виступила і Голова Кваліфікаційної комісії Лахматова Ольга, заступник директора Департаменту державної експертизи, сертифікації та нагляду у сфері землеустрою. Вона зазначила, що Пілотний проєкт матиме успіх, навела причини, відповідно до яких потрібно підвищ кваліфікацію, вказала підстави зупинення дії сертифікату.
Андрій Мартин, завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України зазначив, що терміни Пілотного проєкту є дуже стислими та їх потрібно подовжити. Наголосив, що основною метою Пілотного проекту є розробка запобіжники для уникнення зловживань, що дозволять сертифікованому інженеру-землевпоряднику виконувати весь цикл робіт, навів побажання до учасників Пілотного проєкту, зазначив, що необхідно пришвидшити процеси, пов’язані з реалізацією прав на землю. Указав, що потрібно грамотно виконувати функції кадастрового реєстратора, а також потрібно навчитися оперативно здійснювати нагляд за діями сертифікованих інженерів-землевпорядників.
Присутні взяли участь у тестуванні, що організували учасники Пілотного проєкту. Наприкінці заходу навели зведені дані щодо відповідей учасників тестування та озвучені запитання, які задавали присутні Круглого столу. Організатори дали на них кваліфіковані відповіді та роз’яснення.
Дякуємо за можливість викладачам Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучитися до заходу.