З 1 по 2 червня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся захід «RISE: Reaching Inclusivity and Support for Everyone» («Інклюзивна громада, доступна для всіх»).
Захід організовано ПРООН за фінансової підтримки Королівства Данії. Співорганізатором виступила психолог-консультант навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню університету, членкиня Громадської організації «Сильні разом» Лада Захарова.
Фасилітатори заходу: Лада Захарова, членкиня ГО «Сильні разом», психолог-консультант навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили; Людмила Опанасенко, експерт з інтерактивної діяльності, завідувач навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили; Олена Дрозд, експерт з арт-терапевтичної роботи, доцент б.в.з. кафедри психології ЧНУ імені Петра Могили; Олена Дроботун, старший викладач кафедри медико-біологічних основ спорту та фізичної реабілітації; Сергій Аверков, голова ГО «Агентство економічного розвитку».
Серед учасників заходу були представники громадських організацій, громади міста, органів місцевого самоврядування, освітніх установ, експерти з проєктної діяльності та ініціативна молодь міста.
Захід організований з метою мотивації та залучення активних громадян та організацій до вирішення питань безбар’єрності й підвищення обізнаності у сфері написання проєктних заявок та грантів. Головною метою цього тренінгу є посилення потенціалу громадських організацій та ініціативних груп для подальшої реалізації найбільш актуальних, дієвих та необхідних місту проєктів з розбудови інклюзивної громади міста Миколаєва.
На початку заходу учасників привітав перший проректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр.
У перший день заходу відбулося знайомство учасників, кожен мав нагоду представитися. Психологи Людмила Опанасенко та Олена Дроботун провели інтерактив «Моя валізка» та нетворкінг «Агенція ідей» задля налагодження контакту між учасниками. Учасники сформували чотири робочі команди для подальшої роботи під час тренінгу.
Після знайомства учасники прослухали міні-лекцію від Сергія Аверкова щодо проектного менеджменту та провели брейнштормінг. Питання для обговорення – які локальні проблеми ми хочемо вирішити через реалізацію проєкту?
Остання активність першого дня – міні-презентація від Сергія Аверкова «Постановка проблеми в проектах соціальної дії». З цієї презентації учасники заходу дізналися про дерево проблем, формулювання проблеми в проєктній заявці, основні помилки під час написання заявки.
Протягом другого дня заходу учасники прослухали міні-лекцію від Сергія Аверкова та працювали в групах над формулюванням мети, заходів і результатів майбутнього проєкту.
Кожна група учасників мали нагоду розробити та представити свій власний громадський проект, який після представлення був обговорений та проаналізований.
Завершився другий день арт-терапевтичною майстернею «Український уроборос» від психолога Олени Дрозд та врученням сертифікатів та подарунків всім учасникам.