Про розширене засідання кафедри соціальної роботи, педагогіки та логопедії. Частина ІІ


21 лютого 2025 року відбулося засідання кафедри соціальної роботи, педагогіки і логопедії, в якому взяли участь усі викладачі кафедри.

Метою зустрічі стало обговорення та корекція назв освітніх програм: «Психосоціальна допомога та реабілітація» для першого (бакалаврського) рівня освіти та «Соціально-психологічне консультування і реабілітація» для другого (магістерського) рівня освіти спеціальності «Соціальна робота».

З огляду на зміни у законодавстві, впровадження нового переліку галузей і спеціальностей, а також у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу», кафедра соціальної роботи, педагогіки і логопедії прийняла рішення скоригувати назви освітніх програм відповідно до актуальних вимог.

У процесі обговорення колектив кафедри дійшов спільного висновку про необхідність приведення назв нових освітніх програм бакалаврату та магістратури у відповідність до сучасної редакції спеціальності, а саме – «Соціальна робота і консультування».

Особливу увагу було приділено необхідності розробки нової освітньої програми для другого (магістерського) рівня освіти, що враховуватиме сучасні тенденції розвитку соціальної роботи, підвищення професійної компетентності фахівців у сфері соціального консультування та впровадження інноваційних методик у практику.

Оскільки запропоновані зміни є значущими для розвитку кафедри та її освітніх програм, колектив кафедри ухвалив рішення винести це питання на більш широке обговорення. Було запропоновано організувати розширене засідання кафедри за участі зовнішніх стейкхолдерів спеціальності «Соціальна робота», партнерів кафедри та студентів. Це дозволить отримати всебічну оцінку оновлених освітніх програм, забезпечити їх відповідність сучасним вимогам ринку праці та підвищити якість підготовки фахівців.

Кафедра соціальної роботи, педагогіки і логопедії продовжує активну роботу над удосконаленням навчального процесу, впровадженням інноваційних підходів до підготовки студентів та розширенням співпраці з практичними установами і роботодавцями. Заплановане розширене засідання стане важливим кроком у цьому процесі та сприятиме розвитку якісної освіти у сфері соціальної роботи.