Протягом 16-17 травня 2025 року в Кам’янець-Подільському відбулася Міжнародна наукова конференція «Українсько-турецькі відносини крізь століття: історія, дипломатія, економіка, культура», яка, об’єднавши науковців, дипломатів, політиків, митців і студентів, дала змогу не лише озирнутися на минуле, але й оцінити досягнення сучасного етапу: розвиток економічної співпраці, зміцнення військово-технічного партнерства, зростання культурного обміну, освітніх програм, а також спільні зусилля задля стабільності в Чорноморському регіоні.
Конференція була організована провідними університетами Півдня України: Чорноморським національним університетом імені Петра Могили (м. Миколаїв), Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський) та за ініціативи Людмили Вовчук, кандидата історичних наук, доцента, доцента кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили.
До участі в організації долучилися й ДП «Генеральна Дирекція з обслуговування іноземних представництв, Міністерство освіти і науки України, Національна спілка краєзнавців України Миколаївської обласної організації, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» та ін.
Понад 100 науковців та студентів із України, Туреччини, Румунії, Чехії, Польщі, Нідерландів і Канади взяли участь в конференції. Серед учасників були й науково-педагогічний склад кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ ім.. П. Могили (Олександр Шевчук, Олександр Тригуб, Анастасія Хмель, Тетяна Богданова, Ірина Тихоненко, Ірина Габро), а також студенти-міжнародники першого-шостого курсів.
Конференція була проведена не традиційно, а у форматі п’яти панельних дискусій: «Україна та Туреччина стратегічні партнери», «Між союзом і протистоянням: українсько-турецькі відносини Козацької доби», «Зовнішня політика Османської імперії 18 – початку 20 ст.», «Україна та Туреччина в новій системі міжнародних відносин 1918-1939 рр.», «Україна та Туреччина в добу холодного протистояння та постбіполярності». У кожній з яких виступило від 3 до 6 експертів. Серед таких були: Євгенія Габер, кандидат політичних наук, cтарший аналітик Центру дослідження сучасної Туреччини Карлтонського університету (м. Оттава, Канада); Валерій Морква, доктор, викладач кафедри політології та міжнародних відносин, факультету економіки, адміністративних та соціальних наук, Каппадокійський університет (м. Навшегір, Туреччина); Кахраман Шакул, доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії Стамбульського університету цивілізації (м. Стамбул, Туреччина); Мехмед Тютюнджи, доктор історії, директор Дослідницького центру османського та арабського світу (м. Гаага, Нідерланди); Артур Тулуш, PhD з історії, проректор з міжнародних зв’язків Университету „Dunărea de Jos” в Галац (м. Галац, Румунія) та ін.
Модерували панельні дискусії Людмила Вовчук та Лариса Підгірна, аспірантки кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.