Про Міжнародний Круглий Стіл «Безпека та Небезпека Водних Ресурсів: Британсько-Український міст»


 22 березня 2024 року з нагоди Міжнародного дня водних ресурсів у рамках синергії Програм Twinning Ukraine та EU Erasmus+JM (проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне «Європейські зелені виміри», який реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили) відбувся Міжнародний круглий стіл  «Water Security and Water Insecurity: UK-Ukraine Bridge».

Мета заходу полягала в обміні досвідом вивчення проблем водних ресурсів з огляду екологічної безпеки і небезпеки та окреслення перспектив творчої співпраці між університетами. У цьому році гаслом Міжнародного дня Водних ресурсів стало: «Вода – для миру», що особливо актуально для України.

У заході взяли участь науковці ЧНУ імені Петра Могили та Університету Свонсі (Велика Британія), які презентували результати власних актуальних і перспективних досліджень. Круглий стіл організувала професорка кафедри екології Олена Мітрясова.

З вітальним словом виступила проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Алла Коваль, яка зазначила, що такий захід є один з форматів реалізації творчої співпраці у рамках угоди між «університетами-близнюками».

Науковці ЧНУ імені Петра Могили презентували результати досліджень щодо оцінювання стану поверхневих вод Бузького лиману; окреслили проблему якості питного водопостачання міста Миколаєва; подали інформацію про вплив важких металів донних відкладів Бузького лиману на деякі види гідробіонтів.

sdr

Британські колеги подали до уваги учасників заходу цікавий досвід глобального та історичного аналізу змін екологічного середовища в озерах світу унаслідок гідрологічного регулювання. Було також презентовано актуальні дослідження застосування біотехнологій водоростей задля покращення якості води та утилізації відходів аграрного виробництва.

Такі заходи є дієвим майданчиком для реалізації творчих ініціатив і надзвичайно важливі не тільки для налагодження містків подальшої творчої співпраці між університетами, але й є вагомими для студентської молоді, як унікальна можливість розвитку мовних компетентностей, знайомства з передовими екологічними практиками задля подальшої зеленої розбудови країни та сталого розвитку суспільства.