22 березня 2024 року з нагоди Міжнародного дня водних ресурсів у рамках синергії Програм Twinning Ukraine та EU Erasmus+JM (проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне «Європейські зелені виміри», який реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили) відбувся Міжнародний круглий стіл «Water Security and Water Insecurity: UK-Ukraine Bridge».
Мета заходу полягала в обміні досвідом вивчення проблем водних ресурсів з огляду екологічної безпеки і небезпеки та окреслення перспектив творчої співпраці між університетами. У цьому році гаслом Міжнародного дня Водних ресурсів стало: «Вода – для миру», що особливо актуально для України.
У заході взяли участь науковці ЧНУ імені Петра Могили та Університету Свонсі (Велика Британія), які презентували результати власних актуальних і перспективних досліджень. Круглий стіл організувала професорка кафедри екології Олена Мітрясова.
З вітальним словом виступила проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Алла Коваль, яка зазначила, що такий захід є один з форматів реалізації творчої співпраці у рамках угоди між «університетами-близнюками».
Науковці ЧНУ імені Петра Могили презентували результати досліджень щодо оцінювання стану поверхневих вод Бузького лиману; окреслили проблему якості питного водопостачання міста Миколаєва; подали інформацію про вплив важких металів донних відкладів Бузького лиману на деякі види гідробіонтів.
Британські колеги подали до уваги учасників заходу цікавий досвід глобального та історичного аналізу змін екологічного середовища в озерах світу унаслідок гідрологічного регулювання. Було також презентовано актуальні дослідження застосування біотехнологій водоростей задля покращення якості води та утилізації відходів аграрного виробництва.
Такі заходи є дієвим майданчиком для реалізації творчих ініціатив і надзвичайно важливі не тільки для налагодження містків подальшої творчої співпраці між університетами, але й є вагомими для студентської молоді, як унікальна можливість розвитку мовних компетентностей, знайомства з передовими екологічними практиками задля подальшої зеленої розбудови країни та сталого розвитку суспільства.