Про медицину та сучасні університетські клініки


Президент Володимир Зеленський оголосив 2021 рік роком будівництва лікарень і розвитку медицини.

Останній часом стрімкої популярності серед абітурієнтів набирають профільні медичні університети по всій території України. Це можуть бути як давні виші з віковою історією (зокрема Київський медичний університет імені Олександра Богомольця), так і більш сучасні (наприклад, Запорізький державний медичний університет).

Безперечно, медицина – це не лише теоретичні знання, але й глибинні практичні навички.

Але де їх отримати студентам-медикам? Рішення цьому – університетські лікарні або клініки, де навчання студентів поєднано з лікувальною роботою викладачів-лікарів клініки, інтернів; де проводяться практичні заняття за спеціальністю «біля ліжка хворого», проходить виробнича практика, інтернатура, післядипломна підготовка лікарів.

Серед таких закладів із клініками можемо виділити Університетську клініку Запорізького державного університету, Навчально-науковий медичний комплекс «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету, Університетську клініку Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Університетську поліклініку Одеського національного медичного університету, Навчально-лікувальний центр «Університетська клініка» Буковинського державного медичного університету, Університетську клініку Вінницького національного медичного університету імені М. Г. Пирогова, Університетську лікарню Полтавського державного медичного університету, Університетську клініку Івано-Франківського Національного державного медичного університету.

фото 1.jpeg

Університетська клініка Івано-Франківського Національного державного медичного університету

фото 2.jpeg

Навчально-науковий медичний комплекс «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету

 

Поліклінік при ЗВО, що не спеціалізовані виключно на медицині, в Україні не так багато, зокрема це Університетська клініка Сумського державного університету, Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни (поліклініка) Львівського національного університету імені Данила Галицького.

 З 2016 року на базі ЧНУ імені Петра Могили функціонує Медичний інститут, було відкрито спеціальності «Медицина» та «Фармація». Першим кроком до практичного розвитку напряму медицини в університеті стало відкриття Університетської поліклініки на базі 3-го навчального корпусу Могилянки. 2020 року Університетська поліклініка ЧНУ імені Петра Могили отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю організація і управління охороною здоров’я, терапія, педіатрія, загальна практика – сімейна медицина, гастроентерологія, ендокринологія, ортопедія і травматологія, акушерство і гінекологія, ультразвукова діагностика, функціональна діагностика, психотерапія, лікувальна фізкультура, ендоскопія, неврологія, дитяча неврологія, кардіологія, фізіотерапія; за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа.

фото 3.jpg

фото 4.jpg

 

Проте Університетської поліклініки такого масштабу виявилося замало для реалізації потенціалу та можливостей студентів-медиків ЧНУ імені Петра Могили. Потрібно створення багатофункціональної клініки, яка буде мати як поліклінічні відділення, так і стаціонарні, з різних напрямів медичного обслуговування. Цьому може посприяти передача недобудови лікарні на розі вулиць 3-ї Слобідської та Колодязної.

фото 5.jpg

фото 6.jpg

 

По-перше, це нові робочі місця для спеціалістів різних галузей медицини. До роботи буде залучено провідних фахівців не тільки з Миколаєва, але й з інших міст України.

По-друге, університетська клініка дасть можливість усім жителям нашого міста й області отримувати якісні медичні послуги на сучасному рівні та відповідно до стандартів. Мешканці нашого міста будуть здатні обстежуватися та лікуватися не їдучи для цього до столиці чи за кордон.

По-третє, університетська клініка стане базою практики для студентів-медиків з Миколаєва та й з усієї України. Це буде органічне поєднання освіти, науки та медичної практики.

Тож можливо саме у рік будівництва лікарень і розвитку медицини, питання створення університетської клініки на базі недобудови по вул. 3-я Слобідська вирішиться на користь створення університетської клініки ЧНУ імені Петра Могили. І депутати Миколаївської міської ради нарешті приймуть рішення, яке буде на користь громади Миколаєва!