Про круглий стіл «Кадрове забезпечення шкільної освіти в умовах повоєнної відбудови»


16 листопада 2023 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили в змішаному форматі пройшло засідання круглого столу.

Круглий стіл «Кадрове забезпечення шкільної освіти в умовах повоєнної відбудови» тривав у межах реалізації проєкту ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

Метою цього столу є сприяння розвитку педагогічної освіти задля посилення кадрового забезпечення закладів середньої освіти в умовах війни.

До вітального слова долучилися представники місцевої влади, зокрема Алла Веліховська, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, Ганна Личко, начальник управління освіти Миколаївської міської ради, представники університетів-партнерів за проєктом, зокрема перший проректор НУ «Львівська Політехніка», координатор проєкту «PROMENT» Олег Матвійків, та адміністрація ЧНУ імені Петра Могили.

Під час вступної частини кожен з доповідачів підкреслив важливість постаті вчителя для майбутнього нашої держави та наголосив на необхідності не тільки підлаштовуватись під умови сьогодення, але й постійно удосконалюватись.

Так, уже на пленарному засіданні спікери детальніше говорили про актуальні питання, що стоять перед нашим суспільством, зокрема Алла Веліховська говорила про шкільну освіту та професійний розвиток освітян Миколаївщини в умовах війни, розглядаючи виклики та пропонуючи рішення для зміни парадигм.

Алла Коваль, в.о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва, інституційний координатор проєкту ЄС Еразмус+101082696 – PROMENT, розглядала питання сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО.

Проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Володимир Миколайко окреслив аспект впливу міжнародної діяльності університетів на якість підготовки майбутніх фахівців.

Заступник директора з освітньої діяльності Миколаївського ліцею №38 імені В. Д. Чайки Миколаївської міської ради Оксана Казакова та вчитель фізичного виховання Євген Мунтян розглянули питання педагогічної інтернатури в розрізі викликів, можливостей та перспектив як основного компонента менторства.

Загалом круглий стіл тривав у межах чотирьох панельних дискусій, зокрема «Проблеми кадрового забезпечення шкіл в умовах кризи та війни», «Підготовка педагогічних кадрів в контексті зміни освітніх парадигм», «Менторство майбутніх учителів як шлях професійного становлення нової генерації освітян», «Освітньо-професійні програми підготовки педагогічних кадрів: особливості та перспективи».

Захід поєднав близько 150 фахівців із Миколаївської, Херсонської, Харківської, Сумської, Кіровоградської областей, м. Умань, м. Маріуполя тощо. До круглого столу долучилися представники місцевої влади, Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, близько 30 директорів шкіл, більше 40 завучів середніх шкіл, близько 40 викладачів, понад 30 студентів і представників закладів вищої освіти, серед яких Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського

Ми впевнені, що спільними зусиллями на напрацюваннями ми зможемо розвивати нашу освітню галузь!