Презентація книги «Металюбов та циклічний розвиток особистості»


У стінах ЧНУ імені Петра Могили 25 січня відбулася презентація книги «Металюбов та циклічний розвиток особистості». Її представив завідувач кафедри психології ЧНУ імені Петра Могили, доктор психологічних наук, професор Ярослав Васильович Васильєв.

Розпочав презентацію книги Віктор Іонович Каневський, який запропонував всім присутнім прослухати музичний твір у виконанні В. Висоцького «Я люблю, а значит – я живу».

Автор розповідає про альтруїстичну любов, яка супроводжує нас усе життя. Це не тільки кохання між двома людьми, це любов і повага до світу, до людей у цілому.

Така книга не зможе залишити байдужими психологів, філософів, педагогів та осіб, що цікавляться пізнанням нового.

Сам Ярослав Васильович надихався творами про кохання Еріха Фрома та піснею  Володимира Висоцького «Я люблю, а значит – я живу». Тому любов до творчості, до будь-якого роду діяльності, до моря, сонця, до звичайної їжі – це вже металюбов.

Також автор акцентує увагу на материнській, братерській любові. Металюбов простежується від народження і до кінця життєвого шляху.

Ви також маєте змогу її прочитати і розширити своє уявлення про любов.

Ми поспілкувалися особисто з Ярославом Васильовичем, поставили йому декілька питань і отримали відповіді:

 

Ярославе Васильовичу, що таке металюбов?

Поняття «металюбов» ширше за поняття «любов» «Мета» – це слово в перекладі означає «над», «вище». Проблема «металюбовi» пов’язана із розвитком людини. Багато вчених пише – за основу беремо любов, але там вони не розглядають це. У мене це все описано від народження до смерті: шлях людини від початку до кінця. Всього 12 періодів і 4 макроцикли: дитинство, юність, дорослість і зрілість. Існують мікроцикли і макроцикли. Перший – це біологічний фактор: материнська любов, товариські відносини; класична любов; перша любов; зріла любов.

З моєї точки зору існує три варіанти (форми) любові: біологічна; другий – це любов до пізнання; третій – любов до створення творчих продуктів – тобто творчість. І в процесі життя – вони змінюються.

Що спонукало Вас до написання цієї книги?

Це науковий інтерес. Захотілося висловити свою точку зору з приводу любові. Так і з’явилася ця книга, робота над якою тривала один рік. Сісти і написати недовго, а розмірковував над цим усе життя.

Як з’явилася ідея створення цієї книги?

У житті немає нічого кращого за любов – і саме тому мені захотілося про це написати! Любов може людину змінити. Іншим факторам це не під силу – ні зло, ні побиття такого не досягнеш.

Усе починається з материнської любові – якщо мати любить дитину – то і дитина зможе любити людей у подальшому житті. Філософські роботи про це є, а психологічних мало. Фромм писав про це у «Мистецтві любити». І ось тепер є і ця книга («Металюбов та циклічний розвиток особистості»).

 

Чи перечитуєте ви свої книги?

Є такі мої наукові книги з розрахунками, де я звертаюсь до відомого і краще його перечитати. А всі інші – ні.

Дякуємо, Ярославе Васильовичу, за відверті відповіді і сподіваємося, що читачі оцінять цей науковий твір належним чином!