Премія Danubius Young Scientist Award відкрита для номінацій


Федеральне міністерство освіти, науки та досліджень Австрії (BMBWF) та Інститут Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM) щорічно нагороджують 14 молодих вчених премією Danubius Young Scientist Award (по одній для кожної країни, яка є частиною Стратегії ЄС для Дунайського регіону: Австрія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Німеччина, Угорщина, Молдова, Чорногорія, Сербія, Словаччина, Словенія, Румунія та Україна).

Премія, запроваджена у 2014 році, має на меті підкреслити наукову роботу та талант молодих дослідників і підвищити помітність наукової спільноти в регіоні. Крім того, нагорода заохочує молодих науковців брати участь у науковому дослідженні багатогранних проблем і питань, які стосуються саме Дунайського регіону.

Фото 1

Премія Danubius Young Scientist Award відкрита для всіх наукових дисциплін.

Умови участі

  • Премія не передбачає вікового обмеження, натомість кандидат повинен мати найвищий науковий ступінь (магістр / доктор філософії) протягом останніх п’яти років (тобто після 1 січня 2020 року).
  • Подання кандидатів, які мають лише ступінь бакалавра, не приймаються.
  • Кандидат не може висуватися сам. Його має призначити наукова установа, що приймає (університет, академія наук, дослідницька організація тощо).
  • Така наукова установа може висунути максимум п’ять кандидатів. Проте п’ять кандидатів мають представляти різні факультети чи кафедри, інститути чи дослідницькі групи організації. Якщо буде подано більше п’яти заявок, перевага буде надаватися заявкам від ректорату чи керівництва організації, оскільки передбачається, що вони пройшли процес внутрішнього узгодження.

Подача документів

Усі документи надсилаються англійською мовою (виняток: диплом та додаток до диплому) і у вигляді трьох PDF-файлів:

  • рекомендаційний лист від установи (обсяг – 1 сторінка);
  • Єдиний документ про кандидата, який містить такі відомості:
  1. Резюме наукової роботи (наприклад, дисертація, стаття в журналі, наукова публікація тощо) та її конкретне значення для Дунайського регіону;
  2. резюме, зокрема список публікацій кандидата (резюме та список публікацій не більше 3 сторінок)
  • Свідоцтво про вищий науковий ступінь здобувача.

Можливість подачі заяви до участі триває  до п’ятниці, 9 травня 2025 року на адресу dysa@idm.at

Щодо детальної інформації та технічних питань – звертайтеся до r.thorne@idm.at

Критерії відбору

Міжнародне експертне журі оцінюватиме всі надійшли номінації за такими критеріями:

  • Наукова досконалість та інноваційний підхід до навчальної роботи;
  • Тематична відповідність наукової роботи питанням/проблемам Дунайського регіону;
  • Актуальність наукової роботи поза національними кордонами;
  • Потенціал кандидата (наприклад: інтеграція в міжнародні мережі, участь у наукових проектах, історія публікацій, досвід викладання тощо).

Журі визначає остаточний рейтинговий список. Кандидати з найвищим рейтингом будуть рекомендовані до отримання Премії.

Кожен переможець отримає нагороду в розмірі 1350 євро.

Церемонія нагородження відбудеться 13 листопада 2025 року в Тузлі, Боснія та Герцеговина, подробиці якої буде оголошено пізніше. Крім того, завдяки постійній люб’язній підтримці Об’єднаного дослідницького центру (JRC) Європейської комісії передбачається, що переможці отримають можливість відвідати один із їхніх об’єктів в Іспрі, Італія, у 2026 році.

Зауважимо, організатори переряджають, що визначальним фактором є країна номінаційного закладу, а не країна громадянства кандидата. Таким чином, премія відкрита для всіх молодих дослідників у кожній установі, незалежно від походження.