Якісна вища освіта можлива завдяки декільком факторам, серед яких – власна наполегливість, старанність, саморозвиток та, безумовно, викладачі-професіонали.
У ЧНУ імені Петра Могили викладачі є не лише теоретиками, а й практиками, які постійно вдосконалюють свої навички задля кращого результату, беруть участь у різно форматних заходах та конференціях тощо.
Так, 8 жовтня 2024 року декан факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили Анастасія Хмель та доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Людмила Вовчук стали учасницями Міжнародного форуму з культурної дипломатії, який відбувся в м. Київ.
На фото: Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга з деканом факультету політичних наук Анастасією Хмель та доценткою кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Людмилою Вовчук
Міжнародний форум культурної дипломатії – це щорічна фахова конференція, яку організовує Український інститут та яка об’єднує провідних експертів із України та інших країн для обговорення ідей, практик, викликів і майбутнього міжнародної культурної дипломатії та культурних відносин. Попередні едиції Форуму проходили в Києві, Брюсселі та Лондоні.
Темами панельних дискусій цьогорічного форуму були такі:
На фото: Катерина Калитко, письменниця і перекладачка, яка виступила з вітальною промовою
На фото: Любов Цибульська, експертка зі стратегічних комунікацій, яка виступила з доповіддю «Відкриваючи правду: боротьба з дезінформацією в практиках культурної дипломатії»
На фото: Саша Довжик, Програмна директорка INDEX: Institute for Documentation and Exchange, із доповіддю «Погляд на культурну дипломатію через призму деколонізації»
А участь у панельних дискусіях та презентаціях узяли перша леді України Олена Зеленська; міністр закордонних справ України Андрій Сибіга; Катерина Калитко, письменниця й перекладачка; Любов Цибульська, експертка зі стратегічних комунікацій; Саша Довжик, Програмна директорка INDEX: Institute for Documentation and Exchange; Джулі Конен, директорка Місії USAID в Україні; Вадим Карп’як, журналіст, голова Наглядової ради Українського інституту; Піа Аренкілде Гансен, директор Директорату Європейської Комісії з питань освіти, молоді, спорту та культури; Юлія Реклайте, директорка Литовського інституту культури та інші.
На фото: учасники першої панельної дискусії « Роль культурної дипломатії в турбулентні часи»
Більше інформації – за посиланням.
Основною ідеєю, яка пов’язувала всіх доповідачів та учасників панельних дискусій, є ствердження того, що культура завжди є й буде важливим елементом безпекової політики, тому в боротьбі з російською пропагандою та дезінформацією увага до української культурної спадщини має бути тривалою, системною політикою, а українська культурна дипломатія – більш «зухвалою», аби до України не падав інтерес за кордоном ні серед політиків, ні серед громадян інших країн, ні в закордонній пресі.