Представники ЧНУ імені Петра Могили взяли участь стартовій зустрічі з реалізації проєкту Erasmus+ KA2 «Сприяння професійній освіті та залученню студентів через комплексну систему менторства та тьюторства у ЗВО» («PROMENT»).


27 – 28 квітня 2023 представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили як партнера консорціуму взяли участь у стартовій зустрічі з реалізації проєкту Erasmus+ KA2 «Сприяння професійній освіті та залученню студентів через комплексну систему менторства та тьюторства у ЗВО» («PROMENT»). Зустріч відбулася в Національному університеті «Львівська політехніка».

Проєкт Erasmus+ KA2 спрямований на сприяння подальшому працевлаштуванню випускників шляхом розвитку їх професійних навичок та громадянської активності за допомогою комплексної системи тьюторства та менторства. У результаті цього в університетах-партнерах працюватимуть оснащені ІТ-платформою центри тьюторства та менторства з числа підготовленого персоналу та активних студентів старших курсів. Такі Центри стануть складовою сталого освітнього простору, що розвиватиме та вдосконалюватиме hard та soft-skills студентів.

Діяльність учасників проєкту буде зосереджена на розробці базових схем тьюторства та менторства, запровадженні центрів їх провадження, розробці навчальних матеріалів, підготовці персоналу, а також на співпраці між університетами через інтернаціоналізацію досвіду ЄС.

Проєкт триватиме 3 роки у 6 країнах із 16 партнерами, серед яких Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Чернігівська політехніка», Державний університет імені Шота Руставелі (Грузія), Грузинський технічний університет (Грузія), Сілезький технічний університет (Польща), Університет Перуджі (Італія), Університет Авейру (Португалія), Віденський технічний університет (Австрія), а також партнери з громадського сектору, державного управління та бізнесу.

Команда нашого університету була представлена учасниками, які мають досвід тьюторства / менторства та міжнародної діяльності: Алла Коваль – практична діяльність юридичної клініки «Veritas», Наталія Іщенко та  Олена Філімонова – участь у StartUp бізнес-тренінгах для студентів і менторство Академії бізнесу регіонального акселератору GCIP, Ольга Тулузакова – діяльність у Школі журналістики.

За підсумками проєкту в чотирьох університетах України та двох університетах Грузії буде створено центри менторства і тьюторства, які допомагатимуть студентам ставати успішними й конкурентними на ринку праці.