Поради від успішних людей світу


Портал Studway підготував добірку порад від відомих та успішних людей світу, які здолали довгий шлях із помилок, невдач і конкурентів.

«Будь стриманим, навчися самоконтролю» – Воррен Баффет, інвестор.

Підприємець, відомий інвестор і один із найбагатших людей у світі каже, що найкращу пораду він отримав від члена ради директорів Berkshire Hathaway Томаса Мерфі: «Ніколи не забувайте, Воррене, що послати людину під три чорти ви завжди встигнете. Тому, перш ніж це зробити, почекайте до завтра. Тоді стане зрозуміло, чи залишилася злість, або ж це був лише тимчасовий порив». Баффет упевнений, що секрет хороших стосунків з людьми – це вміння приборкати свій характер і змінюватися, переймаючи найкращі риси тих, хто тебе захоплює.

«Частіше говори “так”» – Ерік Шмідт, колишній головний виконавчий директор Google і член ради директорів Apple

«Знайди в собі сили частіше говорити «так». Говори «так» подорожам до інших країн, зустрічам із новими людьми і вивченню чогось нового». Світ повний можливостей, а кожна відмова – це ризик їх втратити.

 «Займайся спортом і веди активний спосіб життя» – Анна Вінтур, головний редактор журналу Vogue

Бізнес-леді щодня приділяє годину грі в теніс. Вона запевняє: успішні люди постійно займаються улюбленим видом спорту. Це може бути тренажерний зал, плавання, йога чи медитація. Важливо обрати те, що дає відчуття фізичного тонусу, заряджає енергією і забезпечує ясність думок.

«Запитай себе про дві речі: що зробить тебе кращим(-ою) і чого ти боїшся. Цим шляхом і потрібно йти» – Шеріл Сендберг, виконавчий директор Facebook

Американська підприємниця радить: якщо маєш абстрактну мрію, склади покроковий план її звершення на майбутні півтора року (саме 18 місяців вона вважає оптимальним терміном). Довгостроковий план завжди розслабляє, а короткостроковий мотивує, підганяє і змушує постійно продумувати деталі досягнення мети. «Що б ти робив(-ла), якби не боявся(-лася)?» – хороше запитання, яке допоможе бути чесним(-ою) перед собою. І в роботі, і в стосунках, і роблячи складний життєвий вибір, просто запитай себе про це – і ти зможеш відкинути виправдання і виявити свої справжні бажання.

«Якщо у тебе є можливість говорити – говори. Якщо маєш власну думку – її повинні почути» – Урсула Бернс, голова корпорації Xerox, член ради директорів Uber

Американська бізнес-леді зізнається: користуючись цим правилом, вона зрозуміла, що почувається впевненішою, коли говорить те, що думає, а не те, що від неї хочуть почути. Бути «зручною» людиною – заздалегідь програшна стратегія. А от твої ідеї та думки можуть мати справжню цінність для того, хто готовий їх почути.

«Якщо ти ніяк не можеш знайти час на відпочинок, тобі дуже скоро доведеться знайти час на лікування» – Джон Вонамейкер, відомий американський бізнесмен початку XX століття

І хоча дослідження, які підтверджують, що люди, які сплять менше ніж 6 – 8 годин, мають підвищений ризик серцевих нападів, інсультів, а також проблем з обміном речовин, були проведені набагато пізніше, Джон уже на початку минулого століття знав про згубний вплив перепрацювань і вмів правильно розставляти пріоритети.

«Потрібно добиватися критичних відгуків, особливо від друзів» – Ілон Маск, підприємець, винахідник, мільярдер, засновник компанії SpaceX

Маск радить молоді: «У твоїй позиції має бути припущення, що ти завжди помиляєшся. Але при цьому твоя мета – у подальшому помилятися дедалі менше й менше. Одна з найбільших помилок, якої припускаються люди (і я зокрема) – це видавати бажане за дійсне. Тобто коли ви хочете, щоб це було правдою, навіть якщо це неправда. І в результаті починаєте заплющувати очі на справжню правду через цей самообман»

Тож поки універсальної формули успіху ще не виробили, спробуємо виконувати правила успішних і розумних, адже вчитися на чужому досвіді завжди безпечніше.

Джерело.