Питання корпусу для медиків ЧНУ знову буде відкрите в кулуарах миколаївської сесійної зали


Недобудована будівля на вулиці 3-тій Слобідській вже має погану славу серед миколаївців. Трагічні випадки, стихійні звалища, «депутатська» автостоянка, неогороджена небезпечна територія – не повний список того, до чого призвела скандальна поголоска.

Власне, будівництво почалося в середині 80-х років, будівля призначалося для розміщення поліклініки №1. Однак у тяжкі 90-і будівництво було законсервовано. Недобудова стоїть у такому вигляді вже близько 30 років. Питання передачі державної власності в комунальну також є досить спірним. Так як і рішення передачі будівлю для університетської клініки ЧНУ імені Петра Могили. З чого, власне, все почалося?

У 2016 році на сесії Миколаївської міської ради ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко звернувся до депутатів з проханням передати недобудовану поліклініку на вулиці 3-я Слобідська на баланс ЗВО. Оскільки університет отримав ліцензію на підготовку лікарів і готується приймати 150 студентів, то для якісної підготовки майбутніх спеціалістів потрібне окреме місце та відповідні умови. Для цього є план створити університетську клініку, аби навчання було не тільки аудиторним. У боротьбу за цю пропозицію вступився також проректор з науково-педагогічної роботи ЧНУ ім. Петра Могили, доктор медичних наук Микола Клименко.

З того часу розпочалася тяганина у питанні передачі будівлі на баланс університету. Переправлення оцінки кошторису будівлі різним комісіям, бартер будівлі на басейн «Трудових резервів» і санаторій-профілакторій «Інгул» («баш на баш», як це пролунало в міській раді). Від міської ради навіть лунала думка про побудову окремого сучасного медичного діагностичного центру, без передачі будівлі Могилянці. Однак ця пропозиція так і залишилося всього лише пропозицією, а недобудова продовжувала стояти недоторканою, привертаючи увагу дітей і підлітків.

Через два роки, питання підняв голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, проте ініціатива не була підтримана депутатами. Могилянкою була представлена орієнтовна вартість запуску об’єкту – 85 мільйонів гривень, а термін реалізації створення клініки – 3 роки. Однак депутати не відхилилися від свого ультиматуму – «баш на баш».

Нове коло тяганини крутилося навколо сумнівів депутатів щодо фінансової неспроможності Могилянки розбудувати та запустити університетську клініку. Завірення про співпрацю з міжнародними партнерами та посольствами, які готові надати фінансову підтримку, не переконали міську владу. На підтримку ЧНУ виступив директор «Миколаївського тепловозоремонтного заводу» В’ячеслав Симченко. Однак миколаївські депутати залишилися холодними до чиїх-небудь слів.

Ніби крига скресла у 2019 році. Транспортна комісія була не проти передати будівлю Могилянці, разом із цим потребувала гарантій, що роботи будуть проводитися через документ про фінансову спроможність. Крім цього, комісія нагадала, що процедура прийняття будівлі у власність університету досить довга і може зайняти мінімум пів року. Депутати, в свою чергу, стояли на тому, аби роботи розпочалися протягом трьох років від моменту передачі або ж недобудова повернеться на баланс міста.

Між тим, з кожним роком будівля занепадає все більше, відповідно виростає кошторис на її відновлення.

На підтримку передачі будівлі студенти-медики Могилянки вийшли на мітинг під вікна міської ради. Чергові виступи на сесії міської ради Миколи Клименко не були успішні серед депутатів. Проте знайшли підтримку у членів постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста й деяких фракційних депутатів. Однак все це не мало значення, адже міський голова Олександр Сєнкевич відмітив, що проєкт рішення «не провисів» на сайті потрібні 20 днів. Питання знову почало затягуватися на невизначені строки.

Тим часом, занедбане будівництво поширюється як небезпечне місце розваг для підлітків. Питання огородити місцевість парканом та виділити охорону так само застрягло як питання передачі будівлі для університетської поліклініки.

На території ЧНУ імені Петра Могили відбувся ремонт приміщення одного з корпусів університету, його адаптували під медичний профіль. Зараз у поліклініці сформована велика діагностична база. Також на базі університетської поліклініки повністю укомплектовано Науковий дослідно-практичний центр із питань інклюзії та реабілітації. Хоча й корпус поступово займається обладнанням для клініки, місця аби розгорнутися для великої кількості студентів замало.

Чи то глобальна пандемія, чи то приближення закінчення строку посади місткого голови так вплинули, але зовсім нещодавно було підняте питання передачі недобудови на 3-тій Слобідській ЧНУ імені Петра Могили. Про це міський голова Олександр Сєнкевич повідомив під час прямого ефіру у Facebook 12 травня 2020 року. Він відмітив, що потрібні кваліфіковані спеціалісти, які могли б працювати на новому обладнанні, що було закуплено у великій кількості минулого року. Чи зрушиться ініціатива далі, аніж слова, не відомо до сесії міської ради, на якій мер Миколаєва обіцяє свою підтримку.