Сьогодні, коли світ відзначає 38-му річницю Міжнародного дня Голокосту ромів, ми знову повертаємося до однієї з найтрагічніших сторінок світової історії. Голокост ромів, або Порраймос, був систематичним знищенням ромів нацистами під час Другої світової війни. Ця трагедія нагадує нам про важливість пам’яті, толерантності та боротьби з усіма формами дискримінації.
Нацисти розглядали ромів як «расово неповноцінних» і піддали їх жорстоким переслідуванням. Сотні тисяч ромів були депортовані в концтабори, гетто та табори смерті, де зазнавали голоду, хвороб, катувань і масових розстрілів. Діти, жінки та чоловіки – ніхто не був у безпеці. Цей геноцид призвів до знищення значної частини ромської спільноти в Європі.
Незважаючи на жахливі події минулого, пам’ять про Голокост ромів жива і сьогодні. Відзначення Міжнародного дня Голокосту ромів щорічно об’єднує людей з усього світу, які вшановують пам’ять жертв і закликають до боротьби з антициганізмом. У багатьох країнах відкриваються меморіали, проводяться освітні заходи та наукові конференції.
Пам’ятаючи про Голокост ромів, ми беремо на себе зобов’язання боротися з усіма формами дискримінації та нетерпимості.
ЧНУ імені Петра Могили, як осередок знань і освіти, сприяє формуванню толерантного суспільства, де кожна людина почувається в безпеці.