Обмін ідей та пропозицій розвитку різних галузей науки, дослідження водних ресурсів, обговорення співпраці: до ЧНУ імені Петра Могили завітала делегація з Німеччини


Університет – це місце, де не лише студенти навчаються на парах, викладачі проводять лекції та функціонує чимала кількість структурних підрозділів.

Сучасний заклад вищої освіти об’єднує роботу в різних напрямках – науковому, дослідницькому, творчому, волонтерському тощо, для чого створюється майданчик для обговорення ідей та прийняття рішень.

Задля обміну ідей та пропозицій розвитку Миколаєва, різних галузей науки, дослідження стану водних ресурсів, а також обговорення подальшої співпраці цієї суботи, 5 жовтня 2024 року, до Чорноморського національного університету імені Петра Могили звітала делегація партнерів Миколаєва з Німеччини.

До делегації входили Ганна Монтавон (Hanna Montavon), засновник Mykolaiv Water Hub (Німеччина); Єва Маєвскі (Eva Majewski), представник берлінського району Темпельхоф-Шьонеберг (Німеччина); Марен Леше (Maren Lesche), експерт з інновацій, внутрішнього підприємництва та стартапів, засновник Startup Colors (Німеччина); Пауліне Беверунген (Pauline Bewerungen), менеджер з інновацій Startup Colors (Німеччина); Сільвія Чін (Sylvie Chin), підприємець (Німеччина); Томас Брьомме (Thomas Brömme), керівник StartupTV (Німеччина); Едуардо Сотело (Eduardo Sotelo), співзасновник і керуючий директор Horus Prosthetics GmbH (Німеччина); Штефан Шандера (Stefan Schandera), генеральний директор Gigahertz Ventures GmbH (Німеччина); Себастін Швенке (Sebasitan Schwenke), керуючий директор BACB e.V. (Німеччина); ⁠Міхаель Хюбнер (Michael Hübner), підприємець, член Business Angels Club Berlin (Німеччина).

Усі вони мають запит на спільні проєкти та перспективи співробітництва Миколаєва з німецькими компаніями в рамках проведення інвестиційного воркшопу UkraImpulse, вручення стипендій учасникам програми Girls in STEM.

Захід минув за участі Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича.

Активну участь в обговоренні взяли Леонід Клименко, ректор ЧНУ імені Петра Могили, Роман Дінжос, проректор з наукової роботи Едуард Лисенко, завідувач кафедри фізики та математики ЧНУ імені Петра Могили, а також аспіранти, які навчаються за різними спеціальностями в нашому університеті.

Так, свої ідеї презентували Сергій Медвінський (Авторизація користувача в комп’ютерній системі на основі динамічних біометричних даних), Євген Дарнапук (Системи та методи обробки біофізичних сигналів), Євген Гомонюк (Цифрова спадщина городища «Дикий Сад»), Костянтин Григор’єв (Удосконалення екологічного та радіаційного моніторингу атмосферного повітря в міських агломераціях (на прикладі військової загрози),  Владислав Остапенко (Вищі водні рослини в біоочищенні зливових та стічних вод на території Миколаївської міської системи), Арсен Мовсесян (Покращення ранньої діагностики колоректального раку та раку шлунка в Україні) та  Роман Базик (Студентські медіапроєкти в сучасному медійному просторі).

Серед учасників зустрічі були також декани факультетів та директори інститутів, провідні викладачі, здобувачі вищої освіти.

Зауважимо, що викладачі факультету філології (Юлія Сидоренко, доцент б.в.з. кафедри англійської філології та перекладу, та Дар’я Гаврилюк, викладач кафедри романо-германської філології) допомагали в англомовній комунікації делегації з Німеччини під час їхніх робочих візитів до різних закладів у Миколаєві протягом 4 – 5 жовтня.

Колектив ЧНУ імені Петра Могили високо цінує цчасть у зустрічах подібного характеру та можливості подальшої співпраці!

Матеріали підготував фахівець

Медіацентру Анатолій Федько