Обговорення освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» (за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій»)


27 серпня 2021 року на кафедрі управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили відбулася зустріч проєктної групи та роботодавців спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», які вже мають досвід роботи з випускниками. У рамках зустрічі відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

До складу проєктної групи були залучені здобувачі та випускники за освітньо-професійною програмою «Геодезія та землеустрій»:

Гориславська Вікторія Вікторівна – помічниця землевпорядника ФОП Селін, випускниця 2021 року спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»;

Волик Тетяна Григорівна – спеціаліст із земельних відносин Приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма “Роднічок”», випускниця 2021 року спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»;

Горгоц Аліна Олексіївна – технік-землевпорядник відділу землевпорядних, землеоціночних робіт та підготовки планово-картографічної основи Миколаївської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», випускниця 2021 року за спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»;

Ніколаєва  Юлія  Дмитрівна –  здобувачка вищої освіти за ОП;

Дашко Владислава Юріївна – здобувачка вищої освіти за ОП;

Юзва Валерія Валеріївна – здобувачка вищої освіти за ОП.

 

Їхні поради знайшли зображення у навчальному процесі:

– розширено перелік вибіркових дисциплін: до навчального плану було введено «Аерознімання та управління БПЛА», «Цифрові плани і карти», як такі що задовольняють  напрями диджиталізації спеціальності;

– тематично оновлено курс «Техніко-економічне обґрунтування геодезичних і землевпорядних робіт» з урахуванням потреби вміти складати смети на проєктні роботи у професійній діяльності;

– пропозиції збільшити професійну складову посилено залученням до реалізації ОП практика В.А. Коваля, який відповідно досвіду практичної діяльності викладає «Земельне право», «Реєстрація земель», «ГІС і бази даних»;

– враховано їхні побажання щодо поглибленого вивчення другої іноземної мови за вільним вибором студентів (болгарська, іспанська, польська, французька, німецька, китайська).

 

У науково-методичному семінарі взяли участь роботодавці: директор ТОВ «УЕЦВО» В.М. Совщак, ФОП В.Г. Селін, сертифікований інженер-геодезист В.В. Тищенко у складі ФОП О.В. Лановський, ФОП О.О. Докієнко, директор ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» О.Є. Сандольська.

Під час зустрічі наголошено, що задля удосконалення якості професійної підготовки бакалаврів нині потрібні принципово нові підходи до формування фахівців.

Йшлося про те, що пріоритетом під час підготовки бакалаврів є підвищення якості практичного навчання здобувачів, вдосконалення індивідуальної освітньої траєкторії студента. Зосереджено увагу на необхідності формування у фахівця спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» здатності до розв’язання складних спеціалізованих задач  геодезії та землеустрою.

Проєктна група забезпечення спеціальності в пріоритеті брала до уваги професійні результати навчання, що характеризують кожен освітній компонент, по черзі розглядаючи його зміст та основні компетентності, якими він озброює студентів.

Роботодавці висловили бажання і надалі залучати студентів до проходження практики, наголосивши на тому, що набуті навички сприятимуть формуванню професійних компетентностей. Вони також зазначили, що практична підготовка здобувачів відбувається з використанням сучасного геодезичного обладнання та програмного забезпечення, а саме Digital, ArcGIS, GIS 6, AutoCAD.

Всі пропозиції, що висловлені у процесі дискусії, є слушними і обов’язково враховані при формуванні ОПП, адже ініціатива проведення подібних зустрічей з колегами і роботодавцями є важливим шляхом її удосконалення.