Вивчати англійську – це відкривати для себе можливість отримувати найактуальнішу інформацію різних сфер для свого розвитку та дозвілля. Завдяки Інтернету в сучасному світі черпати знання іншої мови можна з різних ресурсів: світових ЗМІ, твітів улюблених зірок, серіалів або документальних фільмів.
Але ще одним способом дізнатись щось новеньке є подкасти, які нагадують радіошоу, можуть містити елементи бесіди або лекції. Для подкастів головне – гарний звук і цікава тема. А слухати цікаві розмови та історії англійською – це можливість розширити свої знання не лише з мови, але й самої тематики.
Слухай і вивчай
Декілька простих порад, які допоможуть з користю слухати англомовні подкасти, аби не обтяжувати себе нудними правилами:
Кілька подкастів на різну тематику англійською для advanced-рівня володіння мовою:
Radiolab – це, за словами ведучих, подкаст про допитливість. Тут слухачі почують американську вимову, а також багато акцентів. Темою є наука, історія та психологія. Фішка каналу – розповідати незвично про звичайні речі. Наприклад, в одному епізоді ведучі говорять про сприйняття кольорів з точки зору філософії, медицини, генетики.
У подкасті Thrilling Tales of Modern Capitalism розповідають про бізнес з американською вимовою. Тут можна почути про бренди – HBO, Marverl, Victoria’s Secret, Pinterest. Ведучий подкасту говорить з їхніми засновниками, директорами та колишніми працівниками.
У Darknet Diaries ви знайдете розмови про кібербезпеку та технології з американським акцентом. У фокусі ведучого історії про «темну сторону» інтернету – зловмисне програмне забезпечення, криптовалюти та приватність користувачів у мережі. Тут можна послухати про хакерів з Індії, які зламали рейтинг подкастів Apple або про хакерів, які захопили Twitter Дональда Трампа, щоб показати, що він погано захищений.
Про лінгвістику у розважально-повчальній формі можна послухати у подкасті The Allusionist (британська вимова). Ведуча досліджує лексикон англійської мови – від етимології до ненормативної лексики. У епізодах можна дізнатися чому в англійській мові досі нема ідеальних слів, щоб вибачитись; як письменник із Шотландії винайшов слова, щоб говорити про LGBTQ+ спільноту і як ім’я Чарльза Діккенса почало асоціюватися з Різдвом.