НМТ – 2025: що відомо?


Настав новий рік, а це означає, що для одинадцятикласників настав час замислитися про вступ до університету. Щоб зробити перший крок до здобуття омріяної професії, майбутнім студентам необхідно зареєструватися на НМТ.

Національний мультипредметний тест (НМТ) — форма проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні.

У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ проводиться у комп’ютерній формі.

НМТ міститиме чотири тести, три з яких – обов’язкові, а четвертий – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика, історія України, а на вибір – українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами.

Модель проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) – виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) – виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

 Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові – 14–25 липня.

Для реєстрації на НМТ потрібно самостійно створити персональний кабінет учасника НМТ-2025 , що працюватиме з 14 травня 2025 року.

Для створення потрібно вказати дані:

  • ідентифікаційний код (РНОКПП);
  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дату народження;
  • дані документа, що посвідчує особу.

Також виконати в ньому такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані;
  • вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір;
  • вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

Об’єктивні причини через які особи не змогли взяти участь в основній сесії:

  • через хворобу або інші форсмажорні обставини, підтверджені документально;
  • неможливість дістатися пункту тестування, зокрема, з тимчасово окупованої території;
  • через зовнішні перешкоди під час тестування (тривала повітряна тривога або відключення електроенергії).

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня.

З міркувань безпеки не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Контакти приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили:

(0512)76-92-87, 096-06-06-084

pk_pruyom@chmnu.edu.ua

Telegram

«Приймальна комісія ЧНУ імені Петра Могили»

м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10 (головний корпус, каб. 1-103)

Слідкуйте за актуальною інформацією щодо вступу в розділі «Вступнику».