Німеччина, Польща, Україна: добросусідство у Європі


На початку серпня у Німеччині відбулася тристороння зустріч молоді Німеччини, Польщі та України. Проект тривав тиждень. Україну представляли викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, а також студенти Миколаївської музичної школи № 5.

Ось уже шостий рік Центр прикладних політичних досліджень Мюнхенського університету під керівництвом Еви Фельдман-Войтачнія отримує грант від європейської організації Еразмус+ на проведення міжнародного тристороннього проекту «Anpfiff Europa», що в перекладі з німецькокої мови означає «Європа вводить м’яч в гру». Вперше цей проект був присвячений чемпіонату Європи з футболу 2012. Проте зараз у напружений для всього світу час, коли Європа стає на захист миру, метою проекту є проголошення політики добросусідства, примирення та взаєморозуміння. Учасники проекту відзначили, що для мирного добросусідства необхідно бути толерантними, довіряти один одному, співпрацювати в усіх областях науки, культури та економіки, поважати один одного, вивчати історію розвитку країн і не повторювати помилок минулого. Учасники проекту активно брали участь у тренінгу «Добросусідство у Європі» та в малих групах вивчали термінологію добросусідства трьома мовами, висловлювали свої ідеї також різними мовами.

Українську делегацію уже втретє очолює доцент кафедри англійської філології ЧНУ ім. Петра Могили Тетяна Зубенко. Тетяна Володимирівна є головою МГНО «Центр міжкультурних комунікацій», на чиєму майданчику і відбуваються міжкультурні домовленості про майбутні проекти. Студенти університету мали змогу покращити свої знання з німецької мови, допомагаючи учасникам проекту у спілкуванні.

А об’єднали три країни спорт і музика, адже вони не потребують перекладу, це універсальна спільна мова усіх народів. Завдяки їм взаємодія між учасниками була гармонійною і доброзичливою.

Під керівництвом німецького диригента та композитора Дітера Канцлайтера щодня відбувалися репетиції оркестру. Допомагали йому також Матіас Шльодіг (Німеччина), Матіаш (Польща) та Дмитро Кульков (Україна). Уже після двох днів тренування учасники проекту змогли виступити злагодженим колективом біля стін німецького парламенту, знаменуючи єдність трьох народів і закликаючи гостей та мешканців Берліна до миру, добросусідства, співпраці і толерантності. Вони відвідали з екскурсією Бундестаг, який вразив їх своєю відкритістю і демократичністю. Діти побували в залі засідань німецького парламенту, зустрілися з представниками політичної Партії Зелених, провели дискусію про вступ України до Євросоюзу. Можливість вільного пересування у Шенгенській зоні дозволила учасникам проекту виступили з ідеєю миру і добросусідства у Польщі у м. Дрезденко та на відкритті футбольного турніру у м. Требнітц (Німеччина).

Щоб розвиток молоді був всебічним і гармонійним, поряд з репетиціями оркестру щодня відбувалися тренування з футболу під керівництвом професійних спортивних тренерів. А в кінці тижня був проведений футбольний турнір.

Тим, хто захоплюється футболом менше, була запропонована можливість повчитися журналістській діяльності: фотографувати, створювати відеоролики, блоги, брати інтерв’ю.

Організатори та спонсори проекту подарували учасникам спортивні кросівки, футболки, сувеніри й ігри на згадку про чудовий час, проведений у колі друзів.

Звичайно, цей тижневий проект не може змінити політичний курс наших країн, тим не менш, він зароджує молоді паростки взаєморозуміння, добросусідства і толерантності серед підростаючого покоління, подаючи надію на мирний розвиток країн світу у майбутньому.