Незламний університет


Чорноморський національний університет імені Петра Могили засновано в 1996 році як Миколаївську філію Національного університету «Києво-Могилянська академія». На той час це був перший україномовний класичний університет на Півдні України, у якому навчалось 180 студентів за 4 спеціальностями.  За 26 років невпинного розвитку Миколаївська філія НаУКМА перетворилась на Чорноморський національний університет імені Петра Могили – один із найпотужніших закладів вищої освіти Південного регіону та найкращий університет Миколаєва за показниками освітньої, наукової та міжнародної діяльності.

До складу ЧНУ імені Петра Могили входять 3 навчально-наукові інститути (Медичний інститут, Інститут публічного управління та адміністрування, Інститут післядипломної освіти) та 6 факультетів (політичних наук, комп’ютерних наук, економічних наук, філології, фізичного виховання і спорту та Юридичний факультет).

За короткий період часу ЧНУ імені Петра Могили отримав визнання як в Україні, так і закордоном. До повномасштабного вторгнення росії в Україну в університеті навчалось близько 5000 студентів, зокрема громадяни США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Індії, Китаю та багатьох інших країн.

У серпні 2022 року університет зазнав значних пошкоджень під час масованих ворожих ракетних обстрілів. У результаті влучання 5 ракет по корпусах начального закладу було зруйновано сходові марші разом з перекриттями з 4-го по цокольний поверхи та зовнішню стіну головного корпусу, пошкоджено інженерні системи (електро-, водопостачання та опалення), вибито вікна і двері загальною кількістю 741 од., пошкоджено покрівлю навчальних корпусів площею 2 210 м.кв. тощо. Окрім того, було зруйновано серверну, ряд аудиторій і комп’ютерних класів, службових приміщень, науково-дослідницьких лабораторій тощо разом із новітнім обладнанням та комп’ютерною технікою. Загальна сума збитків завданих ворожими обстрілами склала понад 25 млн. грн.

Чорноморський національний університет імені Петра Могили – це єдиний заклад вищої освіти, який самостійно повністю відновився після ворожих ракетних обстрілів. За період 2022-2024 рр. було повністю ліквідовано наслідки руйнувань, спричинені ворожими обстрілами. Власними силами відбудовано зруйновану частину головного корпусу, побудовано наново вузол тепломережі та замінено інженерні системи. Розширено аудиторний фонд за рахунок побудови нових сучасних комп’ютерних класів та навчальних аудиторій.

Попри постійні намагання ворога знищити українську освіту, ЧНУ зберіг свій науковий потенціал, відновив потужну матеріально-технічну базу та успішно провадить освітню діяльність. На сьогодні до складу університету входить 12 навчальних корпусів, 4 гуртожитки, водноспортивний комплекс на березі річки, Палац спорту з басейном, 2 спортивні зали, концертна зала, їдальня, бібліотека з 2 читальними залами, Галерея мистецтв, Центр журналістики, Центр археології і етнології та Університетська клініка.

Навчання проводиться у змішаному (очно-дистанційному) форматі за більш ніж 30 спеціальностями за 3 освітніми рівнями (бакалавр, магістр, PhD). Для цього в університеті було створено безпечне освітнє середовище. Цокольні поверхи навчальних корпусів переобладнані під найпростіші укриття та облаштовані навчальними аудиторіями, науковими лабораторіями та комп’ютерними класами.

ЧНУ імені Петра Могили під час війни продовжує бути центром не тільки освітнього, а й культурного життя Миколаєва. Університет є найпопулярнішим місцем проведення різноманітних подій міського, регіонального та всеукраїнського рівнів. За підтримки Миколаївської міської і обласної рад та обласної військової адміністрації, в університеті регулярно проводяться різноманітні освітньо-наукові та культурно-спортивні заходи. ЧНУ тісно співпрацює з такими організаціями, як Данський інститут культури в Україні, Управління ООН з координації гуманітарних питань, Міжнародна організація з міграції, Save the Children, International Medical Corps, а також багато інших міжнародних фондів та українських громадських організацій.

ЧНУ імені Петра Могили – це місце де народжуються мрії, де формуються особистості та здобуваються знання, які  змінюють світ!»