Не навчанням єдиним. Громадська діяльність студентів Могилянки. Ксенія Нагель


Нагель Ксенія – студентка четвертого курсу спеціальності «Соціальна робота», учасниця громадської організації «City N».

1.jpg

 

– Як, коли і чому вирішили зайнятись цією справою?

– Не було такого моменту, коли я вирішила: «От буду займатися громадською діяльністю!». Мені хотілось щось робити у тому осередку, де я перебувала. Коли була в школі, брала активну участь у конкурсах – мені дійсно було цікаво, я робила це не за оцінки. Тому коли подорослішала і в мене з’явилась можливість, я вирішила зайнятись більш масштабними справами.

– У чому полягає ваша робота?

– Громадська організація «City N», в якій я працюю, займається організацією відпочинку молоді. Наше кредо: «Відпочинок може бути цікавим і веселим без алкоголю та інших шкідливих речовин». Тому ми організовуємо різні проекти, вечори творчості, настільні ігри. Наприклад, у нас був такий проект як «Арт-кафе». Там була здорова їжа і не було алкоголю, при цьому –  гарна атмосфера, жива музика. Є різні соціальні проекти. Зазвичай на наших проектах я працюю координатором, а також організатором під час їхнього виконання.

3.jpg

2.jpg

 

– Який найбільший проєкт, в якому ви брали участь?

– Найбільший проект, в якому брала участь, – це проект “KIDSАVE”, який ми робили разом з громадською організацією “Світанок мрій” (вони займаються соціальними сиротами). Він для дітей, які перебувають в дитячих будинках або інтернатах, але в них є батьки. Просто ті ведуть асоціальний спосіб життя і дітей в них забрали.  У проекті брали участь певна кількість дітей на певну кількість дорослих, які могли стати для них наставниками. Ми організували для них командні ігри, завдяки яким вони могли познайомитись один з одним та поспілкуватись. Це були різні майстер-класи, де дорослі і діти робили щось разом. Діти все одно потребують уваги і любові.

– Деякі люди з нашої громадської організації є наставниками для таких дітей. Вони приходять до них декілька разів на тиждень і спілкуюся з ними.

4.jpg

5.jpg

 

– Як вдається поєднувати навчання/роботу/громадську діяльність?

– Для мене ніколи не стояло гостро питання, що мені потрібно це поєднувати. Якось не траплялося так, що в мене прямо не вистачало часу. Щоб потрібно було обирати: або навчання, або громадська діяльність. У мене вони гармонійно поєднались.

– Чим громадська діяльність може допомогти в майбутньому?

– Я рекомендую усім займатись громадською діяльністю. І чим раніше почати, тим краще, тому що ви більше встигнете осягнути. Громадська активність дозволить розширити горизонти сприйняття світу. Це вплине на вашу особистість, буде розвивати вас. Досвід, який ви отримуєте під час реалізації якогось проекту, може знадобитись в майбутньому. Наприклад, знання як оформлювати заявки на гранти і вміння розговорити людину, з якою ви спілкуєтесь. Це допоможе навіть у працевлаштуванні, тому що роботодавець зазвичай шукає активних працівників, а у вас в портфоліо буде що показати.