Навчання під час карантину: як студенти в Україні та світі навчаються онлайн


Складні життєві ситуації забезпечують пристосування до нових умов існування. Так і навчальні заклади по всьому світі перейшли на дистанційну форму навчання, аби створити безпечні умови для своїх учні та студентів. Закритий на карантин університет не свідчить про відсутність лекцій і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів.

Дистанційне навчання для студентів не сильно відрізняється від звичайного: викладачі надсилають завдання до опрацювання, встановлюють крайній термін здачі, студент за допомогою месенжера або електронної пошти надсилає виконане завдання на перевірку викладачу.

Загалом, українські виші навчальні заняття за розкладом та консультації проводяться у режимі відеоконференц-зв’язку із використанням зовнішніх платформ для відеоконференцій: Micrоsoft Teams, Zoom, BigBlueButton, Skype, Google Classroom тощо. Для проведення відеоконференцій кожен викладач самостійно створює віртуальну кімнату (клас) на відповідній платформі та запрошує студентів для участі у ній. Окрім цього українські студенти використовують можливість відкритих на час карантину доступні до освітніх платформ та сервісів з усього світу.

unnamed.jpg (512×276)

 

Крім цього, українські університети діляться своїм досвідом дистанційного навчання, який здобули ще до карантину. Один з таких є Сумський державний університет, який має двадцятирічний досвід впровадження різних форм електронного навчання, власну екосистему навчальних ресурсів, мережу центрів по всій Україн. Викладачі і студенти мають корпоративні електронні кабінети у системі СумДУ через які, завдяки мобільним та іншим пристроям, здійснюється спілкування учасників навчального процесу онлайн, надсилання завдань і їх перевірка тощо. Тому у період карантину допомагає навчальним закладам в організації дистанційного навчання учнів.

IMG_1728.jpg (740×493)

 

Зокрема, відкриє доступ до власних онлайнресурсів та сервісів, наприклад, конструктора навчальних матеріалів Lectur.ED, який дозволяє створювати інтерактивні вебсторінки, тести, форуми і завдання для спільної роботи, та навчальної платформи MiX, що є онлайн середовищем для всіх видів комунікацій між студентами й викладачами, дозволяє здійснювати контроль успішності по кожному учню й дисципліні. Також університет пропонує розміщення і надання доступу до навчальних матеріалів засобами відкритого ресурсу “OCW СумДУ”, послуги відеостудії для запису навчальних відеоматеріалів та студії для проведення навчальних вебінарів.

Як це відбувається закордоном?

Для закордонних університетів не в новинку проводити навчання онлайн. У Європі, наприклад, є спеціалізовані університети з дистанційної освіти, які працюють на спеціальних освітніх платформах та сервісах, які забезпечують діалог між студентами та викладачами. В якості навчального матеріалу використовуються спеціально підготовлені друковані видання, які доповнюються аудіо- і відео матеріалами, технологією комп’ютерного навчання, телевізійних лекцій і телетекстом.

Snymok-ekrana-2020-03-12-v-10.23.48-650x325-1.png (650×325)

 

Провідні університети світу, серед яких Гарвард, Стенфорд і Єльський університет для зручності онлайн-освіти виклали у відкритий доступ навчальні матеріали на своїх віртуальних платформах. Денієль Стенфорд, директор факультету розвитку і технологічних інновацій в Центрі викладання і навчання Університету Де Поля (США), зібрав в електронну таблицю ресурси для онлайн-освіти. У списку більше 250 посилань. Кожен може запропонувати ресурс для оновлення таблиці, заповнивши форму. У ній потрібно вказати назву навчального закладу і посилання на матеріали.

Проте є зразки, де не тільки виші забезпечують практичним навчанням студентів в умовах онлайн. Подібний освітній процес можна вважати розвагою, грою, але для спеціальностей, які потребують практичних навичок дуже корисно та наочно в умовах навчання у чотирьох стінах.

f21687730838a63b602eb1dfffadd8d5.jpg (943×545)

 

Так у Польщі чиновники запустили сервер гри Minecraft для студентів. На сервері, зокрема, організований творчий конкурс, в якому потрібно побудувати копії відомих архітектурних пам’яток.Сервер Minecraft є частиною програми Grarantanna, яка представляє собою цілу низку онлайн-заходів, призначених як для розваги, так і для навчання студентів, які не можуть відвідувати заняття під час карантину.

На сервері Grarantanna Minecraft студенти змагатимуться в створенні точних копій знакових будівель в творчому режимі, використовуючи нескінченні запаси ресурсів і уяву. Дуже корисно для дизайнерів чи архітекторів.

У наступній статті ми поділимося з вами як Миколаївська Могилянка організовую дистанційне навчання для студентів своїх спеціальностей.