Напередодні дня Конституції України 27 червня 2017 року в приміщенні вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили відбувся навчально-практичний семінар на тему: «Реалізація конституційних повноважень прокурора щодо підтримання публічного обвинувачення та забезпечення оскарження незаконних судових рішень».
Активну участь у цьому заході взяли прокурор Миколаївської області Тарас Дунас, перший заступник прокурора Олександр Білоус, декан юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили Дмитро Січко, суддя Корабельного района Олексій Непша, суддя Апеляційного суду Миколаївської області Володимир Гулий, працівники управління підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури області, директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги в області Валентин Чистий, науковці – доктор юридичних наук, професор юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили Олександр Кириченко та кандидат юридичних наук, викладач Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» Олена Сидоренко, молоді спеціалісти – прокурори місцевих прокуратур.
Із вітальним словом до гостей навчального закладу звернувся ректор університету Леонід Клименко, який нагадав усім присутнім про важливість ухвалення Конституції України 1996 року в історії становлення нашого університету. Саме після того, як ухвалили Конституцію, було ухвалено постанову про утворення 3 липня 1996 року Миколаївської філії Києво-Могилянської академії.
Прокурор Миколаївської області Тарас Дунас у своєму вітальному слові зазначив: «Конституція України – один із атрибутів української державності на рівні державних символів: гербу, гімну та прапору. Однак, незважаючи на те, що це вже 21 річниця Конституції, але реально відчувається, що це лише четверта річниця нашої Конституції, яка бере відлік з 2013 року – з часу, коли студенти вийшли на Майдан Незалежності для відстоювання демократичного європейського розвитку нашої країни».
Тарас Дунас навів слова великого Івана Франка, який казав, «що людина, яка добивається загальнолюдських прав, здатна добитися національних прав. Тому ми повинні вирощувати насіння, щоб у подальшому отримати готовий продукт – наші права і свободи, встановлення державних інституцій, повернення довіри до органів державної влади тощо».
Судді та науковці поділилися особистим досвідом щодо застосування на практиці норм кримінального та процесуального права, зорієнтувавши молодих спеціалістів органів прокуратури на постійне підвищення освітнього рівня, знання поточних змін у законодавстві.
У ході семінару також обговорено проблемні питання, пов’язані з оскарженням незаконних судових рішень у апеляційному та касаційному порядку. Наприкінці семінару молодим спеціалістам було запропоновано закріпити отриманні знання через практичні завдання.