Кафедра інтелектуальних інформаційних систем співпрацює за міжнародними проєктами ERASMUS+ ALIOT “Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Applications” та TEMPUS CABRIOLET «Model-Oriented Approach And Intelligent Knowledge-Based System for Evolvable Academia-lndustry Cooperation in Electronic and Computer Engineering» за підтримки програм ЄС, та з Саарландським університетом (Німеччина) в рамках OstPartnerShaftProgram. Відповідна співпраця дозволила отримати фінансування на обладнання для двох комп’ютерних класів сучасними ПК, лабораторії «Сучасних інтелектуальних систем і технологій» та «Науково-проблемної лабораторії IoT».
В лабораторії «Сучасних інтелектуальних систем і технологій» та «Науково-проблемній лабораторії ІоТ» (аудиторія 2-402) на основі 6DOF робо-руки та Rasberry Pi було створено дистанційно керовану роботизовану руку із можливістю передачі відео з маніпулятора руки. У даних лабораторіях студенти закріплюють знання з дисциплін «IoT-технології», «Методи та системи штучного інтелекту», «Нейромережеві методи обчислювального інтелекту», «Інтелектуальний аналіз даних» через застосування інтелектуальних методів і засобів, ІоТ-технологій до робо-руки і реалізації можливості виконання дій у автоматизованому режимі. Також, студенти застосовують знання з дисципліни «Комп’ютерна графіка» для створення 3D-моделей та отримання навичок з їх друкування на 3D принтері. А використовуючи Fischertechnik Factory Simulation, студенти мають можливість як опанувати візуальну мову програмування, так і спробувати себе у оптимізації та покращені відмовостійкості алгоритмів технологічних процесів.
Аспіранти, працюючи з обладнанням та програмним забезпеченням у відповідних лабораторіях отримують нові знання з інтелектуального керування пристроями, машинного навчання, IoT технологій та їх застосування в прикладних задачах. Так, наприклад, аспірант Таранов М.О. в рамках свого дисертаційного дослідження «Методи і засоби IoT для підвищення ефективності мобільних роботів з магнітокерованими рушіями» працював з відповідним лабораторним обладнанням, також досліджував методи машинного навчання, зокрема архітектуру нейронної мережі YOLOv3 для різних задач розпізнавання та класифікації.
На базі лабораторій працює науковий гурток «Інтелектуальні технології в системах управління та прийняття рішень» (керівник – канд. техн. наук, доцент Сіденко Є. В.). У ньому студенти працюють над створенням стартап-проєктів, підготовкою студентських наукових робіт, публікацій що корелюють з завданнями та тематикою кафедри інтелектуальних інформаційних систем, міжнародними проєктами. Результати наукових робіт студентів Бавикін С., Поліщук Д., Юрін Д., Румянков Д., Шурбін О., Стучинська Н. та Кравченко А. увійшли до монографії «Університетсько-індустріальна кооперація. Інтелектуальна знання-орієнтована система прийняття рішень. Вимоги, алгоритми, верифікація і застосування. Том 2. Під редакцією д-ра. техн. наук, проф. Ю. П. Кондратенка, д-ра. техн. наук, проф. В. С. Харченка» в рамках проєкту TEMPUS CABRIOLET. Результати досліджень студентів Борисенко В., Іванова К., Лейзерович Р., Морозов К., Хортюк Я., Хортюк І., Мартинова Л., Кушнерик П., Міхов Д., Омельяненко С., Поманисочка Ю., Шурбін О., Чабановський Д. та Філіна К. увішли у матеріали проєкту ERASMUS+ ALIOT, а саме у лекцію «Internet of Things for Industry and Human Application. In Volumes 1-3. Volume 2. Modelling and Development» та практикум «Development and Implementation of Internet of Things based Systems: Practicum». Стартап-проєкт «InstaAdver» під керівництвом канд. техн. наук, доцента Сіденка Є. В. та ст. викладача Бурлаченко І. С. посів призове місце на конкурсі студентських стартап-проєктів Startup BSNU 2020. Наукові роботи студентів Борисенко В., Іванова К., Лейзерович Р., Морозов К., Хортюк Я., Хортюк І., Мартинова Л., Кушнерик П., Міхов Д., Омельяненко С., Поманисочка Ю., Шурбін О., Чабановський Д. та Філіна К. опубліковані на міжнародних конференціях ICTERI: PhD Symposium, IDAACS, CMIS, COLINS та DESSERT, які індексуються науково-метричними базами даних Scopus та Web of Science.