Наукова лабораторія комп’ютерних мереж оснащена сучасним обладнанням, необхідним для навчання та проведення наукових досліджень.
Різноманітне мережеве обладнання надає змогу виконувати практичні роботи з дисциплін «Комп’ютерні мережі», «Бездротові комп’ютерні мережі», «Сучасні технології реєстрації, обробки і зберігання даних», «Кібербезпека», «Технології захисту інформаційних систем» та ін., а також проводити дослідження з налаштування спеціальних режимів роботи.
Налаштування мережі з комунікаційним обладнанням компанії MikroTik (WiFi-роутери hAP ac2 та hAP lite) та Wi-Fi Booster D-Link DAP-1525/A1A
Кафедра комп’ютерної інженерії співпрацює з українським офісом фірми D-Link. Відповідна співпраця дозволила отримати фінансування на обладнання для Лабораторії комп’ютерних мереж. Для демонстрації та закріплення навичок з розгортання та Troubleshooting-гу комп’ютерних мереж в лабораторії встановлено телекомунікаційну шафу та спеціалізоване комунікаційне обладнання фірми D-Link.
Для підключення обладнання до локальної мережі університету студенти вивчають технології термінування та тестування мережевих кабелів U/UTP, F/UTP, S/FTP за допомогою спеціальних інструментів та приладів.
Кримпери RJ-45/11/22, Ethernet-розетка та інструмент для розшивки кабелю «вита пара»
Тестери кабельні RJ-45 / RJ-45
Також студенти мають змогу ознайомитись з основами розгортання ІР-відеоспостереження та провести досліди з налаштуванням режимів роботи мережевих пристроїв (IP-камер, мережевого сховища, WiFi-метеостанції тощо).
IP-камери, віддалене відеоспостереження
Цифрова метеостанція Mobile Alerts MA 10006
В лабораторії наявне обладнання фірми D-Link, яке інтегрується до мережі університету, що дозволяє працювати в напрямі організації досліджень з розгортання, конфігурування та вирішення проблем у локальних мережах, а також їх підключення до глобальної мережі інтернет через різні транспортні канали – кабельні та бездротові. Студенти мають можливість виконувати розробку пристроїв, пов’язаних з роботою системи зв’язку, для цього в лабораторії присутні необхідні комплектуючі, а саме:
Модулі SIM-карт для плати SIM 808 (SIM 800 C) та модулі розширення для плати GSM-900
WiFi-модулі ESP8266
Серед апаратного забезпечення лабораторії можна виділити БПЛА DJI Phantom 4, який був куплений в рамках виконання наукової роботи за кошти державного бюджету. Наявність такого обладнання дозволяє проводити дослідження, пов’язані з дослідженням місцевості з використанням засобів БПЛА.
Запуск дрона DJI Phantom 4 – із захистом двигунів та пультом керування