Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили пропонує видання на історичну тематику


Історія – автобіографія людства, учителька життя. Це стара, утім досі ніким не спростована думка. Закономірним є те, що увага суспільства до проблем історії постійно зростає. Жодна інша дисципліна не має таких широких хронологічних меж, не охоплює величезної  кількості  фактів, імен, явищ та процесів.

Мета нашої бібліотеки – допомогти  якомога більшій кількості людей  ознайомитись з фондом читального залу.

Всесвітня історія  поділяється на  чотири основні складові, серед яких історія стародавнього світу, період середньовіччя, новітня історія та історія незалежної України.

Історія стародавнього світу – головне про виникнення людини й суспільства. Саме в ці часи усталилося слово «історія», яке в перекладі з давньогрецької означає «оповідь про те, що дізнався». Початок історії стародавнього світу пов’язують із часом виникнення людини та кам’яного віку. Завершилась вона падінням Західної Римської імперії. У фонді нашої  бібліотеки можна знайти чимало книг на цю тему.

Історія середньовіччя знала багато кривавих та трагічних сторінок, але за цієї доби було досягнуто й значного прогресу. Саме тоді склалися передумови для розвитку природознавства, розквіту гуманістичної  думки,  зльоту художньої творчості. Зрозуміти добу середньовіччя  Вам допоможуть книги з фонду наукової бібліотеки.

Новітня історія – це великі географічні відкриття,  розвиток капіталізму,  зміни соціальної структури суспільства. В історії  Нового часу відбуваються події нового типу – абсолютна монархія,  англійська революція, Велика французька революція. З’являються  нові сильні держави та розпочинається перерозподіл світу.

ХХ століття закінчилось під знаком «пост-»: постіндустріальне суспільство,  посткомунізм, постмодернізм… Те, що  зовсім недавно  здавалось сучасним, уже є історією. У ХХІ столітті люди  так само знову будуть шукати нові ідеї та зазирати до власної історії.

Історія України –  це шлях боротьби українського народу за незалежність. До її здобуття доклали зусиль  багато поколінь українців – патріотів. Нині Україна є повноправним членом світової спільноти  цивілізованих країн як держава, що має право не лише на самостійний поступ у майбутнє, а й на власну історію. У читальному залі наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили до Вашої уваги книги з історії України.

Звертаємо Вашу увагу, що в фонді наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили є такі періодичні видання історичної тематики: «Український історичний журнал», «Історичний архів», «Чорноморський літопис» та інші.

– Український історичний журнал (з 1997 – до 2021рр,)

– Чорноморський літопис (з 2010 – до 2016рр.)

– Історичній архів (з  2008 – до 2021рр.)

– Наукові праці серії  «Історія»

Ми з Вами живемо в епоху інформаційної  революції. Користуємось Інтернетом або читаємо книги,  розуміємо, що таке тероризм,  глобалізація, ґендер… Книги завжди будуть джерелом інформації, знайомити читача з  процесами, які відбуваються у всіх сферах людської діяльності та в ракурсі історії сучасного світу.