Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили до Всесвітнього дня охорони праці підготувала виставку-презентацію


Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу з метою привернення уваги суспільства і влади до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі, був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. Офіційно Всесвітній день охорони праці відзначають з 2003 року. Починаючи з 2006 року в Україні також відзначають День охорони праці.

ЧНУ імені Петра Могили доєднався до всеукраїнських заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні. Одним з заходів, який проводять у Могилянці протягом тижня з 22 по 28 квітня, є виставка-презентація наочних посібників, засобів навчання та пропаганди з питань охорони праці.

Виставку підготувала наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могила. Були відібрані посібники та книги, серед яких:

  • В.С.Тарасюк, Кучанська Г.Б., «Охорона праці в лікувально-профілактичних закладах. Безпека життєдіяльності».

У підручнику висвітлено основні положення законодавчих актів з охорони праці.Розглянуто питання техніки безпеки у лікувальних закладах під час роботи з приладами різного виду випромінювання, охорони праці в рентгенологічних, фізіотерапевтичних кабінетах, забудови та експлуатації інфекційних психоневрологічних відділень, клініко-діагностичних лабораторій, судово-медичних закладів тощо.

  • Катренко Л.А., Катренко А.В., «Охорона праці в галузі комп’ютинґу».

У підручнику викладені основні поняття охорони праці в галузі комп’ютинґу, особлива увага звернута на особливості охорони праці в сучасних інформаційних технологіях. Висвітлено особливості праці з комп’ютерною технікою, наведені рекомендації зі зменшення її шкідливого впливу на користувачів та розробників. Висвітлені небезпечні та шкідливі виробничі чинники в галузі комп’ютинґу.Розглянуті питання інформаційної безпеки та безпечної роботи з ноутбуками.

  • Катренко Л.А., Пістун І.П., «Охорона праці в галузі освіти».

Навчальний посібник містить основні відомості з правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних заходів і засобів збереження здоров’я та працездатності людей, які працюють у галузі освіти. Розглянуто також основні питання пожежної безпеки.

  • В. Ц. Жидецький, «Основи охорони праці».

Підручник розкриває складну систему правових, соціально-економічних, організаційно-технічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності людини в процесі праці. У ньому подано сучасні дані щодо законодавчої та нормативно-правової бази в галузі охорони праці.

Усі охочі можуть ознайомитися з виставкою у великій читальній залі університету.