Наука онлайн: онлайн-лабораторії з хімії та фізики


Вивчення деяких дисциплін потребує практичного застосування. В умовах дистанційного навчання не має можливості проводити експерименти. Для цього є віртуальні лабораторії. Ця інформація корисна не тільки студентам, які вивчають хімію та фізику, але й абітурієнтам при підготовці до ЗНО з цих предметів. Тому зберігай!

Фізика: 6 віртуальних лабораторій.

  1. VirtuLab

Збірник віртуальних лабораторних робіт. Досить просто та наглядно.

  1. All-fizika.com

Красивий ресурс із приємним інтерфейсом. Цей варіант для тих, хто хоче сам керувати процесами і «посмикати за мотузочки».

  1. Віртуальна фізика

Це джерело для тих, хто хоче знати більше. Ресурс допоможе глибше зрозуміти зміст математичних і фізичних процесів, зміст виведення формул. Є можливість потренуватись у конкретних розділах.

  1. Physics Simulations

Віртуальна лабораторія для тих, хто володіє англійською мовою, хоче розвивати свої навички або складає ЗНО з англійської мови. Зручний інтерфейс та можливість керування процесом.

  1. Lab

Ще один англомовний ресурс. Виклад матеріалу на університетському рівні. Рівень складніший, аніж на попередньому ресурсі.

  1. Physical Sciences

Системно, чітко й точно. Проте вимагає неабияких знань в теорії та розуміння предмета. Рекомендовано «просунутим знавцям» фізики та англійської.

Хімія: 5 віртуальних лабораторій.

  1. VirtuLab

Корисний лаконічний додаток для закріплення ключових моментів у вивченні хімії. Можна майже «власноруч» пересвідчитися в ефектах основних хімічних реакцій, як з неорганічної, так і з неорганічної хімії. Але перед тим все-таки варто опрацювати теорію. У додатку вона відсутня, а в деяких завданнях необхідно використати базові теоретичні знання, аби просунутися далі в лабораторній роботі. Саму роботу можна виконати лише за чітким сценарієм, тож імпровізувати і творчо хімічити в ній не вийде. Інформація подана стисло та адекватно.

  1. ChemCollective

За цим посиланням можна завантажити україномовну версію програми-симулятора хімічної лабораторії, яка дозволяє більш самостійно і творчо ставити «дослід»: зважувати реагенти, вибирати хімічний посуд, реактиви. Є корисна довідка, що допомагає розібратися з інтерфейсом та моживостями. Проте змістовно програма досить обмежена. З її допомогою можна поставити експерименти лише для деяких тем з неорганічної хімії. Утім її можна використати для знайомства з хімічним посудом, принципами приготування розчинів.

  1. Chemist Free- Virtual Chem Lab 

Дуже красиво візуалізований додаток, має як практичну можливість позмішувати реактиви, так і лаконічне теоретичне пояснення. На жаль, в безкоштовній версії доволі мало реактивів і можливостей, до того ж в ній можна зробити експерименти лише з неорганічної хімії.

  1. Chemistry Lab

Ресурс для тих, хто дружить із англійською. Навряд чи це можна назвати віртуальною лабораторією у повному значенні. Можливостей виконати хімічні досліди у ньому нема. Проте цей додаток доступно і наочно пояснює механізми органічних реакцій. Інтерфейс і зміст цілком згодиться для середнього рівня знань з органічної хімії.

  1. org

Додаток для користувачів iTunes. Красива візуалізація та зручний інтерфейс. У тестуванні своїх знань на практиці цей додаток займає перше місце на спеціалізованих форумах. Експерименти відповідають реальним хімічним реакціям. Англомовний інтерфейс.