Найактуальніші професії 2020 року


Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини. Сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Ті професії та спеціальності, що були затребувані кілька років тому, можуть повністю зникнути в майбутньому. Особливість сучасного ринку праці – заміна фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизує. EDUGET склав список актуальних професій на 2020 рік.

Системні аналітики. Це фахівці, які займаються аналізом даних певної сфери діяльності компанії, і на підставі розрахунків створює прогнози та рекомендації щодо розвитку цієї галузі. На підставі аналітичних оцінок, зроблених в 2019 році, системні аналітики будуть широко затребувані в IT-сфері та промисловості. Системний аналітик досліджує і моделює бізнес-процеси компанії, пропонує варіанти оптимізації. Ці фахівці створюють архітектуру програмного забезпечення і досліджують його в роботі.

 

Для того, щоб отримати професію системного аналітика, потрібно закінчити IT, технічний або математичний вуз. Багато компаній з радістю беруть успішних випускників, навіть без досвіду роботи, якщо вони володіють знаннями ПК, розбираються в побудові інформаційних систем, знають принципи системного аналізу, володіють технічною англійською мовою.

IT-спеціалісти. У зв’язку з глобальною комп’ютеризацією нашого життя, все більше компаній потребують фахівців в сфері IT-технологій. Список найбільш затребуваних IT-спеціальностей 2020 включає такі професії:

  • Програміст;
  • Системний архітектор;
  • Розробники ПЗ;
  • Спеціаліст кібербезпеки;
  • Web-інженер;
  • Системний інженер;
  • Системний адміністратор;

Також, з’являться професії, пов’язані з нанотехнологіями та робототехнікою. Професія IT-фахівця безпосередньо пов’язана з сидячим способом життя і монотонною роботою. Цей факт важливо враховувати, при виборі спеціальності, так як даний вид діяльності вимагає не тільки посидючості, але і здатності швидко концентруватися, навчатися, аналізувати і знаходити вирішення виникаючих проблем, володіти технічною англійською мовою. Ця спеціальність ідеально підійде людям з математичним або аналітичним складом розуму.

Менеджер вищої ланки. Це топ-менеджер, в обов’язки якого входить керівництво персоналом, прийняття важливих стратегічних рішень для розвитку компанії. Типові посади в цій сфері: генеральний директор, керуючий банком, ректор університету, голова ради директорів і т.д. Однак, незважаючи на це, менеджер вищої ланки буде затребуваною професією в 2020 році.

1c69375f-ee28-416a-a44f-94f3edead469.jpg (700×467)

 

Менеджер вищої ланки – затребувана професія, так як претендент повинен володіти рядом унікальних якостей. Він повинен бути лідером, з красиво поставленою мовою, аналітичними здібностями, знаннями в сфері управління та роботи з персоналом. Спеціаліст в цій сфері відмінно орієнтується в ринковій економіці, знає основи діловодства, володіє кількома іноземними мовами.

Креативний дизайнер. Професія, яку не зможе замінити жодна машина. Люди, з творчим поглядом на життя і креативним підходом до поставлених завдань, завжди високо цінувалися на будь-яких підприємствах.

fbd3eaef-586c-430c-b975-dd93f2bfbeea.jpg (512×335)

 

Це фахівець, який генерує нові унікальні ідеї і реалізовує їх в поліграфічній продукції, зовнішньої, внутрішньої і інтернет рекламі, оригінальних логотипах, брендингу та інше. Ця професія підходить нестандартним людям, які мають розвинену фантазію і здатних працювати в режимі багатозадачності. У 2020 році, креативні дизайнери особливо будуть затребувані в розробці нових девайсів, побутової техніки, сучасного обладнання. Така людина повинна в ідеалі володіти такими програмами, як CoreLDRAW, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator і т.д. Професія креативного дизайнера дозволяє працювати віддалено, якщо це не суперечить принципам компанії, що дає змогу мати гнучкий графік і працювати на дому.

Менеджер з персоналу (HR-менеджер). Це фахівець, який прийшов на заміну всім відомим «кадровикам». Його основний обов’язок – формувати кадровий ресурс організації. HR-менеджер розробляє стратегію роботи з персоналом, кадрову політику, аналізує кадровий потенціал, визначає потребу в нових кадрах і фахівцях, допомагає новим співробітникам швидко адаптуватися і налагодити відносини з колективом. Це керівна посада, яка вимагає від здобувача високі лідерські якості і відповідальний підхід до виконуваної роботи.

6cd31ca8-1b0e-46c3-897b-8ae188ba7af4.jpg (512×375)

 

Хороший менеджер по персоналу повинен професійно володіти комунікативними навичками. Він повинен розташовувати до себе співрозмовника, дохідливо доносити інформацію, створювати правильну робочу атмосферу в колективі. Обов’язковою вимогою до HR-менеджеру є знання законодавчої бази і діловодства. Менеджер по персоналу буде затребуваною професією в 2020 році, так як керівники компаній націлені на підвищення кваліфікації співробітників і їх перепрофілювання, що неможливо зробити без HR-фахівця.

Викладачі та коучі. Професія викладача здавна вважається шанованою і затребуваною у всіх куточках земної кулі. У сучасному світі вона не втрачає свою актуальність і набуває нового відгалуження – коучинг. Коучинг – це різновид консалтингу та тренінгу, в процесі якого навчається отримує нові навички. Коучі – це, свого роду, вчителі, які допомагають людині досягти чітко поставлених цілей.

9988fc5e-4dc7-43da-aab9-9cbec51e5356.jpg (512×299)

 

Коучинг буває двох видів: бізнес-коучинг і лайф-коучинг. У першому варіанті коуч працює з топовими менеджерами і орієнтований на цілі і завдання компанії. Другий варіант передбачає роботу з різними життєвими сферами, розкриттям талантів і здібностей клієнта, використанням його внутрішніх ресурсів.

Коуч допомагає людині правильно розставити акценти, для досягнення своєї мети. Він не дає прямі поради, як діяти в тій чи іншій ситуації, але за допомогою бесіди, допомагає людині усвідомити життєву ситуацію і все що з ним відбувається. Хороший коуч – це відмінний психолог. У ньому повинні поєднуватися знання тонкощів людської душі, життєвий досвід, хороші комунікативні здібності і глибокі знання в певній галузі.