З нагоди 25-ліття Чорноморського національного університету імені Петра Могили на базі кафедри української філології та міжкультурної комунікації 21 травня 2021 року в онлайн-форматі відбувся науково-методичний круглий стіл «Національний дискурс і культурні коди Північного Причорноморʼя».
Вітальним словом захід відкрили перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Наталія Іщенко, декан факультету філології Олександр Пронкевич та завідувачка кафедри української філології та міжкультурної комунікації Тетяна Шестопалова.
Для участі у круглому столі були запрошені дослідники, громадські діячі, викладачі університетів з різних міст України (Луганськ (Старобільськ), Київ, Запоріжжя, Херсон, Дніпро, Харків, Кривий Ріг, Український міжуніверситетський шекспірівський центр та ін.).Також до участі у науковій дискусії долучився Уповноважений із захисту державної мови, кандидат філологічних наук, доцент, Тарас Дмитрович Кремінь.
Модераторка заходу завідувачка кафедри української філології та міжкультурної комунікації Тетяна Шестопалова, зазначила, що Миколаївщина – надзвичайно розмаїтий, складний і цікавий у гуманітарно-культурному значенні регіон. З глибокої давнини й дотепер тут перетинаються життєві інтереси та амбіції різних етносів і політичних субʼєктів, що накладає свій відбиток на історію й культуру цього краю. З огляду на те, що ЧНУ імені Петра Могили є форпостом сучасної освіти й науки на Півдні України, який генерує адекватні відповіді на локальні й глобальні виклики життя, виникла необхідність започаткувати й активізувати дискусію про гуманітарну специфіку Північного Причорноморʼя (фактично, Миколаївщини) у світлі актуальної проблематики життя сучасної України.
Основні тематичні напрями круглого столу:
В межах основних панельних дискусій обговорили багато тем, серед яких: «На захисті рідної» (Т. Д. Кремінь, кандидат філологічних наук, доцент); «Миколаїв і Миколаївщина на перетині культур і кордонів» (О. В. Пронкевич, доктор філологічних наук, професор); «Сучасний літературний процес на Миколаївщині: тенденції й перспективи» (В. М. Руссова, к.філол.н., доц. кафедри української філології та міжкультурної комунікації); «Міжкультурні аспекти діяльності Центру українських студій ЧНУ ім. Петра Могили у світлі освітніх завдань української філології ЧНУ ім. Петра Могили» (Т. П. Шестопалова, д. філол. н, проф., завкафедри української філології та міжкультурної комунікації); «Функціонування болгарського фольклору та діалекту в Бузько-Інгульському межиріччі» (О. Д. Колот,) PhD., старший викладач кафедри української філології та міжкультурної комунікації). Всього було обговорено шістнадцять тем.