На базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося засідання, присвячене підготовці до нового навчального року


У суботу, 25 червня 2022 року, на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося засідання очільників закладів освіти. Зустріч була присвячена обговоренню питань щодо підготовки до 2022-2023 навчального року. Захід організований представниками підготовчого комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Основними питаннями розмови стали організація вступної кампанії-2022 в кожній області, реалізації складання вступних іспитів тощо.
Так під час засідання директорка Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська зазначила, що для проведення мультипредметного тесту, обов’язкового при вступі до ЗВО за державним замовленням, у Миколаївській області все зроблено, визначено відповідні приміщення.
Нагадаємо, мультипредметний тест – комп’ютерний онлайновий тест, що складається з трьох блоків – українська мова, історія України та математика. Тест заміщує проходження зовнішнього незалежного оцінювання в 2022 році для вступу до закладів вищої освіти.

Однак Миколаївщина може залишитися без першокурсників, адже в області заборонили проводити Національний мультипредметний тест через складну воєнну ситуацію. Це пов’язано з тим, що Миколаївська область знаходиться на лінії фронту, а деякі територіальні громади знаходяться в окупації. Також важливим чинником є психологічний настрій абітурієнтів та їхня безпека в момент складання тесту.
Також в обговоренні нагальних питань узяв участь ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко. Зокрема він запропонував народним депутатам, які були присутні на заході, ухвалити рішення щодо скасування проходження мультипредметного тесту в прифронтових областях:
«Просимо надати можливість зараховувати до університетів Миколаєва без результатів НМТ. Цього року вступників буде й так менше, ЧНУ імені Петра Могили готови приймати всіх охочих до навчання».


Утім, наприкінці зустрічі, голова підготовчого комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина внесла пропозицію, що для окремої групи абітурієнтів, замість складання мультипредметного тесту, можна буде проводити дистанційну співбесіду приймальної комісії з потенційними студентами.