Найкращі – лише в ЧНУ імені Петра Могили!
3 квітня 2023 року на базі ЧНУ імені Петра Могили розпочав свою діяльність новий міжнародний проєкт «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринок праці» (DEFEP).
Головним координатором якого є саме Могилянка.
Наразі в Україні всього чотири таких проєкти, де координаторами є власне українські заклади вищої освіти. Один із них – Чорноморський національний університет імені Петра Могили.
Проєкт об’єднав 11 університетів України, Молдови, Італії, зокрема Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Університет Саарланда, Університет імені Короля Хуана Карлоса, Університет Палермо, Молдавський державний університет, Технічний університет Молдови, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний університет «Чернігівська політехніка», Уманський національний університет садівництва, Львівський національний університет природокористування та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
Команду ЧНУ імені Петра Могили представляють кандидат економічних наук, доцент Наталія Іщенко, кандидат політичних наук, доцент Аліна Іовчева, доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич, кандидат філологічних наук, доцент Аліна Мозолевська, кандидат технічних наук, доцент Анжела Бойко та кандидат економічних наук, доцент Любов Дранус.
Координатором проєкту від Могилянки є провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Олена Філімонова.
Під час першої робочої зустрічі з вітальним словом виступив ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, зазначивши про актуальність напряму діяльності проєкту.
Долучився до вступного слова перший проректор Могилянки Юрій Котляр, який окреслив можливості та перспективи роботи команд.
Алла Коваль, т. в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ імені Петра Могили, наголосила на широких напрямках міжнародної діяльності університету.
Протягом зустрічі всі команди презентували власні напрацювання.
Синхронний переклад зустрічі здійснювала старша викладачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Могилянки Маргарита Лимар.
Додатково:
Проєкт спрямований на впровадження сталої та ефективної системи дистанційної освіти (ДО) як окремої та незалежної форми навчання в діяльність країн Східного партнерства.
Добре продумана система ДО у закладах вищої освіти (ЗВО) дозволить вирішити багато важливих питань, пов’язаних з майбутніми викликами, які виникають в освіті в умовах поведінкових, особистісних, ідеологічних змін поколінь і технологічних трансформацій ринку праці. Водночас система ДО у ЗВО створює всі необхідні умови для реалізації принципу безбар’єрності освіти та формує безпечне навчальне середовище в сучасних пандемічних реаліях. Існуюча система ДО в українських та молдовських ЗВО буде вдосконалена та комплексно реорганізована з урахуванням досвіду європейських університетів-партнерів. Проєкт зосереджений на створенні інституційних підрозділів у ЗВО, розробці методів дистанційного навчання та навчально-методичних матеріалів, підготовці викладацького складу. У комплексі це сприятиме системному оформленню дистанційного навчання, як окремої самостійної галузі освіти, що розвиватиме професійні компетентності та м’які навички студентів, відповідно до потреб ринку праці.
Проєкт умовно поділено на вісім етапів, зокрема: